انتخاب زبان

آخرین اخبار

وضعیت نامشخص بازداشت شدگان کافه یانار

اختصاصی اویان نیوز:از وضعیت بازداشت شدگان اخیر در کافه یانار هنوز هیچ خبری در دست نیست.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز علی رغم سپری شدن دو روز از بازداشت تعدادی از فعالین مدنی آذربایجانی در کافه یانار تبریز هنوز هیچ کدام از ایشان موفق به تماس با خانواده خویش نشده اند.این در حالی است که امروز سه شنبه ۸اسفند ۹۱ خانواده چند تن از بازداشت شدگان در مراجعه به نهادهای امنیتی شهرستان تبریز با جواب های متناقض مسئولین امنیتی مواجه گشته اند. بنا به این گزارش ، خانواده چند تن از بازداشت شدگان در مراجعه به اداره اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) از عدم حضور فرزندانشان در بازداشت گاه این اداره خبردار شده و به بازداشت گاه اداره اطلاعات تبریز (۳۷ زندان تبریز) مراجعت می کنند.
مسئولین این نهاد امنیتی با رد حضور بازداشت شدگان در این اداره از حضور ایشان در اداره اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) خبر می دهند.پس از مراجعه دوباره ایشان به اداره مذکور،این بار مسئولین این نهاد امنیتی با تایید حضور بازداشت شدگان در این اداره،از اعزام ایشان به دادگاه جهت محاکمه خبر داده اند.این درحالی است که هنوز بازجوئی از بازداشت شدگان و نیز تکمیل پرونده و تفهیم اتهام متهمین به اتمام نرسیده است و چنین سخنی از سوی مسئولین نهادهای امنیتی تنها به ابهامات بیشتر در باره وضعیت این بازداشت شدگان دامن می زند.
گفتنی است نیروهای نظامی امنیتی- تبریز ساعت ۲۰:۳۰ شامگاه ۶ اسفند ۹۱ با هجوم به قهوه خانه یانار بیش از ۴۵ تن از حاضرین را بازداشت نمودند. یک روز بعد ۴۰ تن از این بازداشت شدگان با طی روند قانونی معمول و بازجویی های مقدماتی آزاد گشتند اما ۵ تن از فعالین ملی مدنی آذربایجانی به نام های سالار طوری،محمد خطیبی،محمد امیری،علی سیرناک و عادل خندان هنوز در بازداشت نهادهای امنیتی به سر می برند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:
http://tiny.cc/yjw3sw

http://tiny.cc/k2x1sw

درباره این مطلب نظر دهید