انتخاب زبان

آخرین اخبار

وضعیت هوای اورمیه به مرز خطرناک رسید

hava urmu

اویان نیوز: سرپرست نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: امروز وضعیت آلودگی هوای اورمیه ناسالم بوده و در برخی ساعات به مرز خطرناک نیز رسیده است.

به گزارش اویان نیوز، سعید موسوی در گفتگو با مهر، دلیل بالا بودن آلودگی هوای اورمیه را پدیده گرد و غبار عنوان کرد و افزود: بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان این پدیده تا عصر روز چهارشنبه در اورمیه و شهرهای جنوبی استان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به مشاهده ذرات معلق ۱۰میکرون  و ۲.۵ میکرون به عنوان آلاینده شاخص در هوای شهر اورمیه گفت: بیشترین میزان این آلاینده ۱۰ میکرون در شهر اورمیه گزار ش شده است.

موسوی با اعلام اینکه هم اکنون پدیده گرد و غبار در شهرهای جنوبی استان از جمله پیرانشهر، سردشت و بوکان نیز گزارش شده است عنوان کرد: وضعیت شهرهای جنوبی استان نیز همانند اورمیه مناسب نبوده و از مردم می خواهیم نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی عمده دلیل آلودگی هوا را گرد و غبار ناشی از منشا خارجی اعلام کرد و یادآور شد: ادامه این روند موجب بروز مشکلات بهداشتی در بین مردم شده که باید مسئولان کشوری چاره اندیشی اساسی در این خصوص داشته باشند.

سرپرست نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با هشدار جدی به عموم مردم به خصوص گروه های سنی حساس گفت: هم اکنون آلودگی هوای شهر اورمیه و شهرهای جنوبی برای تمامی عموم مردم به ویژه بیماران قلبی و ریوی مناسب نیست.

وی از مردم خواست تا حد امکان از حضور در خارج از منزل خودداری کرده و در صورت اجبار با رعایت نکات ایمنی از جمله داشتن ماسک در شهر تردد داشته باشند.

درباره این مطلب نظر دهید