انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

وضعیت هوای اورمیه «قرمز» شد

urmiye  aludegı

اویان نیوز: سرپرست معاونت پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هوای اورمیه برای هفتمین روز متوالی ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش اویان نیوز، سعید موسوی در گفتگو با مهر با اشاره به آلودگی کیفیت هوای اورمیه طی هفته گذشته برای گروه‌های سنی حساس افزود: عامل آلاینده هوا در اورمیه ذرات ۲.۵ میکرون هستند که شاخص این ذرات در هوای شهر امروز عصر به ۱۰۵ میکروگرم رسیده است.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام مسئولان هواشناسی استان رطوبت هوای شهر بین ۶۲ تا ۹۹ درصد است و علت آلودگی هوا نیز به پایداری آن در طی روزهای اخیر بازمی گردد که احتمال کاهش آن از فردا وجود دارد.

سرپرست معاونت پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اعلام اینکه منشأ ذرات داخلی بوده و پایداری و سردی هوا آن را تشدید می‌کند ادامه داد: از میزان آلودگی هوا در سایر شهرستان‌های استان گزارشی ارسال نشده است.

موسوی با هشدار به تردد گروه‌های سنی حساس عنوان کرد: توصیه می‌شود ساکنان شهر به ویژه بیماران قلبی و عروقی، کودکان، کهنسالان و بیماران خاص در مواقع آلودگی هوا از تردد در سطح خیابان‌های شهر پرهیز کنند.

سرپرست معاونت پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر میزان استاندارد ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون، ۴۰.۵ میکروگرم بر متر مکعب و میزان استاندارد ذرات بزرگ‌تر از ۲.۵ میکرون یا همان pm۱۰ نیز ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

در روزهای پیش نیز وضعیت هوای تبریز به مرز هشدار رسید و حتی در روزهایی مدارس این شهر تعطیل شد.

درباره این مطلب نظر دهید