انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

وعده هایی که تکرار می شوند/ راه آهن اورمیه – مراغه امسال هم به نتیجه نمی رسد

09151646

اویان نیوز: بیش از ۱۲ سال از آغاز عملیات اجرایی راه آهن اورمیه – مراغه می گذرد و با وجود وعده های متعدد مقامات کشوری و استانی طرح هنوز به نیمه راه نرسیده و بر اساس اعلام استاندار آذربایجان غربی امسال هم امیدی به شنیدن سوت قطار در اورمیه نیست.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، طرح راه آهن مراغه – اورمیه از سال ۸۰ به طول ۱۸۴ کیلومتر با هدف اتصال مرکز آذربایجان غربی به شبکه سراسری راه آهن کشور، آغاز شده و هم اکنون در مجموع با صرف یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار به نتیجه دلخواه نرسیده است.

اردیبهشت سال گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت توسعه و ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور در اظهارنظری خوشبینامه خبر از بهره برداری این طرح یکسال زودتر از موعد مقرر داده و اعلام کرده است: این پروژه باید در سال ۹۲ آماده بهره برداری شود که پیش بینی شده با تزریق اعتبارات بیشتر، شتاب بخشی در عملیات اجرایی و سه شیفته کردن زمان کاری آن، تا پایان امسال به بهره برداری برسد(تین نیوز)

هر چندخلف وعده مسئولان تنها به اظهار نظر صادقی محدود نمی شود بلکه مقامات کشوری و استانی هر کدام در نشست ها و بازدیدهای متعدد خبر از بهره برداری این طرح تا پایان دولت دهم داده بودند اما بعد از ۱۲ سال استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد خط ریلی اورمیه امسال به اتمام نمی رسد.

کمبود اعتبار، همکاری نکردن برخی سازمانها در اجرای پروژه راه آهن مراغه – اورمیه در تملک و آزادسازی اراضی طی سالهای گذشته و هزاران مسایل و مشکلات موجه و غیر موجه زیادی پیش روی در حالی مطرح می شود که طرح مشابه راه آهن اورمیه – مراغه در کشور سالهاست به سرانجام رسیده است.

ضریب نفوذ شبکه ریلی در یک کشور، شاخص مهمی از توسعه اقتصادی بوده ولی با وجود قدمت ۸۰ ساله راه ‌آهن در کشورمان، این زیرساخت مهم توسعه اقتصادی و ترانزیتی در آذربایجان غربی از ضریب نفوذ کمتری برخوردار است.

اعتبارات راه آهن اورمیه – مراغه تخصیص کمتری دارد

استاندار آذربایجان غربی در خصوص روند اجرای طرح راه آهن اورمیه – مراغه گفت: با وجود همه مشکلات و محدودیت ها قبل از زمان مدیریت من در استان یعنی چهار سال قبل طرح راه آهن اورمیه از پیشرفت بسیار ناچیز برخوردار بود و از تا منطقه ملکان پیش آمده بود.

وحید جلال زاده در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: این طرح در ۵ قطعه در حال احداث است و در این مدت دو ایستگاه به بهره برداری رسیده و ایستگاه سوم نیز در آستانه اتمام است.

وی افزود: این طرح یکی از اولویت های اصلی و مهم دولت در استان به شمار می رود ولی متاسفانه امسال تخصیص اعتبارات طرح با کاهش مواجه بوده است.

با بیان اینکه هم اکنون طرح راه آهن اورمیه – مراغه در مجموع از ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است افزود: اگر اعتبارات طرح همانند سالهای ۹۰ و ۹۱ تزریق می شد امروز شاهد پیشرفت بالای این طرح بودیم.

وی با بیان اینکه ایستگاه اورمیه هم اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اعلام کرد: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار این طرح امسال به نتیجه نمی رسد.

نقده امسال به خط ریلی کشور وصل می شود

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هم اکنون مهاباد و میاندوآب به خط ریلی کشور وصل شده است افزود: نقده امسال با وجود محدودیت های اعتباری پیش بینی می شود به خط ریلی کشور متصل شود.

جلال زاده تاکید کرد: برای اتمام خط ریلی اورمیه نیز باید ۲۰ الی ۳۰ میلیارد تومان امسال به پیمانکار طرح تزریق شود تا سال آینده خط ریلی اورمیه اجرایی شود اما شاید ایستگاه اورمیه امسال خاتمه یابد اما خط ریلی آماده بهره برداری نمی شود.

وی ارتقای ضریب ایمنی سفرها، صرفه‌جویی در هزینه ‌ها، افزایش سرعت در جابجایی محصولات مراکز تولیدی و صنعتی را از مهمترین مزایای طرح راه آهن مراغه – اورمیه عنوان کرد و گفت:

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز گفت: در حال حاضر با وجود محدودیت‌های اعتباری عملیات زیرسازی و ریل گذاری خط ریلی مهاباد- اورمیه در دست اقدام است و پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک این طرح آماده بهره برداری شود.

خلیل محبت خواه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای اجرای طرح ملی راه‌آهن مراغه – اورمیه ۱۲ شرکت پیمانکاری به‌ کارگیری شده ‌اند، تصریح کرد: شرکت‌های پیمانکاری از عملکرد قابل قبولی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در طرح راه آهن مراغه – اورمیه، احداث هشت ایستگاه راه آهن طراحی شده که از این تعداد پنج ایستگاه شهری در شهرستان‌های مراغه، ملکان، میاندوآب، نقده و اورمیه وجود دارد و نیز سه ایستگاه بین راهی قزل قلعه، شیرین بلاغ و رشکان در حال احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ادامه داد: این پروژه جزئی از طرح های مهر ماندگار است و تاکنون بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال هزینه شده و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز  برای احداث این پروژه  اعتبار نیاز است.

با این کمبود اعتباری که امسال گریبانگیر طرح های ملی و استانی آذربایجان غربی شده باید منتظر ماند و دید بر اساس وعده های جدید مسئولان سال آینده این طرح دستخوش چه تغییراتی می شود.

 ********

گزارش: سکینه اسمی

سابقه خبر در اویان نیوز:

معاون وزیر راه : ایستگاه راه‌آهن اردبیل تا پایان سال افتتاح می‌شود

درباره این مطلب نظر دهید