انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ونکوور کانادا : کمپین امضای آداپ برای آزادی سعید متین پور و دیگر زندانیان سیاسی آذربایجانی

Son

اویان نیوز:  به مناسبت سالروز تولد سعید متین پور، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی دربند و روز زندانی سیاسی آذربایجانی آذربایجانی، انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ) کمپین امضایی را در مقابل موزه هنر/آرت گالری شهر ونکوور کانادا برگزار کرد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ساوالان سسی، این کمپین که با هدف گرامی داشتن یاد این فعال مدنی  تشکیل شده بود از ساعت ۱ تا ۴ بعد از ظهر روز شنبه  ٣۰شهریور۹۲ (۲۱ سپتامبر ۲۰۱٣) در مرکز شهر ونکوور ادامه داشت و صدها شهروند کانادایی کارت پستالهای سازمان عفو بین الملل برای آزادی فوری سعید متین پور را امضا کردند.

شرکت کنندگان در کمپین با امضای کارت پستال از حکومت ایران خواستند تا سعید متین پور، این زندانی عقیده و وجدان را که به خاطر فعالیت های صلح آمیز در راستای حقوق زبانی ترکهای آذربایجانی زندانی شده است را سریعا آزاد کنند.

در این مراسم همچنان پتیشنی با خواست آزادی برای لطیف حسنی، آیت مهرعلی بیگلو، محمود فضلی، شهرام رادمهر و بهبود قلیزاده پنج فعال مدنی آذربایجانی تشکیل شده بود که هر کدام به نه سال زندان محکوم شده و هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج بسر می برند.

این مراسم توسط انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ) و با همکاری سازمان عفو بین الملل برگزار شد.

سعید متین پور، فعال حقوق بشر و روزنامه نگار ترک می باشد که به هشت سال زندان محکوم شده و برای بیش از پنج سال بدون برخورداری از حق مرخصی در زندان اوین تهران بسر می برد. سازمانهای بین المللی حقوق بشری از جمله عفو بین الملل، گزارشگران بدون مرز، کمیته بین المللی مدافع روزنامه نگاران، فرانت لاین، و انجمن جهانی قلم متین پور را زندانی عقیده و وجدان نامیده و بارها از حکومت ایران خواستار آزادی بی قید و شرط وی شدند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آنکارا : برگزاری کنفرانس گرامیداشت روز زندانیان سیاسی آذربایجانی

آنکارا: تجمع اعتراضی به مناسبت گشایش مدارس در ایران

آنکارا: برگزاری کنفرانس روز زندانی سیاسی آذربایجانی

گروه‌های مختلف سیاسی-اجتماعی و روزنامه‌نگاران در مراسم گرامیداشت تولد سعید متین‌پور و بزرگداشت زندانیان سیاسی: سعید متین‌پور را آزاد کنید

قوشاچای : برگزاری مراسم روز زندانی سیاسی / دیدار با خانواده ی بهبود قلیزاده

اورمیه: دیدار جمعی از فعالین آذربایجانی با کریم گل‌اندام به مناسبت روز زندان سیاسی آذربایجانی

اهر : برگزاری مراسم بزرگداشت روز زندانیان سیاسی آذربایجانی

اردبیل : برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز زندانیان سیاسی آذربایجان

تبریز : دیدار با خانواده فعالین آذربایجانی در روز زندانی سیاسی آذربایجان

IMG_6651 IMG_6665 IMG_6678 IMG_6727 IMG_6728 Son

درباره این مطلب نظر دهید