انتخاب زبان

ورزش

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ووشوکار زنجانی برای سومین بار متوالی مدال طلای رقابت‌های جهانی را به دست آورد

38990

اویان نیوز: دبیر هیئت ووشو استان زنجان از کسب سومین مدال طلای جهان توسط ملی‌پوش زنجانی حاضر در رقابت‌های جاکارتا خبر داد.

به گزارش اویان نیوز، غفار امانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سیزدهمین دوره مسابقات ووشو قهرمانی جهان، امروز با حضور یک‌هزار ورزشکار در قالب ۸۲ کشور به میزبانی جاکارتای اندونزی به پایان رسید، افزود: محسن محمدسیفی، تنها ملی‌پوش زنجانی حاضر در این رقابت‌ها توانست برای سومین بار متوالی مدال طلای رقابت‌های جهانی را به دست آورده و یک رکورد تازه در ورزش ووشو برای کشور ثبت کند.

وی با بیان اینکه این ورزشکار برای کسب این مدال پنج دیدار در برابر حریفان جهانی خود برگزار کرد، ادامه داد: این ورزشکار در دیدار اول به مصاف حریفی از انگلستان رفت و توانست حریف خود را با موفقیت از پیش رو بردارد. محمدسیفی در دیدار دوم مقابل حریف سرسخت ویتنامی قرار گرفت و موفق شد این حریف خود را نیز با شکست مواجه کند. وی در دیدار سوم قرار بود به مصاف ووشوکار اوکراینی برود که این ورزشکار حاضر به مبارزه با ملی‌پوش زنجانی نشد.

امانی یادآور شد: محمدسیفی در مرحله نیمه‌نهایی در برابر حریفی از اردن قرار گرفت که سانداکار اردنی هم همانند سایر حریفان این ورزشکار ارزنده زنجانی چاره‌ای جز شکست نداشت، تا اینکه ووشوکار زنجان در دیدار فینال به مصاف حریفی از ترکیه رفت و با پیروزی در برابر این حریف، سومین مدال طلای جهانی خود را بر گردن آویخت تا به یک رکورد دست‌نیافتنی در این رشته دست یابد، این در حالی است که وی پیش از این نیز در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۱ آنکارا و ۲۰۱۳ کوالالامپور موفق به کسب مدال طلا شده بود.

دبیر هیئت ووشو استان زنجان خاطرنشان کرد: تیم‌ملی ووشو ایران در پایان این دوره از رقابت‌های موفق به کسب شش مدال طلا، سه نقره و یک برنز شد.

درباره این مطلب نظر دهید