انتخاب زبان

آخرین اخبار

پایان سومین ماه بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی / ارعاب خانواده فعالان

husen - taha

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت ۳ ماه از بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی ماموران امنیتی چندین بار خانواده این فعالان آذربایجانی را ارعاب و تهدید نموده اند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، در آخرین مورد از فشارهای روحی – روانی ماموران امنیتی درخصوص این فعالان ملی – مدنی، ماموران امنیتی در هفته های گذشته به منزل پدری حسین علی محمدی مراجعه و خانواده این فعال ملی مدنی آذربایجانی را تحقیر، تهدید و ارعاب نموده اند.

ماموران امنیتی در مراجعه خود با طرح ادعاهایی علیه این فعال آذربایجانی درصدد تخریب وجه اجتماعی وی در میان همسایگان و آشنایان برآمده اند.

این گزارش حاکی است چند روز پس از بازداشت طاها کرمانی پدر این فعال آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی ارعاب، تهدید و تحقیر شده است.

در هفته های گذشته نیز رسانه های وابسته به مراکز امنیتی ایران با انتشار اخباری سعی در مخدوش کردن چهره فعالان آذربایجانی در افکار عمومی را داشتند.

با گذشت ۳ ماه از بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی و به رغم تفهیم اتهام ایشان در دادگاه تبریز مقامات قضایی از آزادی موقت یا محاکمه این فعالان آذربایجانی خودداری می کنند.

روز ۱۷دی۹۲ حسین علی محمدی و طاها کرمانی در شعبه ۲۰ بازپرسی دادگاه تبریز تفهیم اتهام شدند.

قاضی محمدزاده رییس شعبه ۲۰ بازپرسی تبریز اتهامات این فعالان آذربایجانی را ۱- تبلیغ علیه نظام ۲ – تبلیغ علیه نظام از طریق وبلاگ سوسوزگول ۳ – توهین به مقدسات ۴ – تخریب اموال عمومی  ۵ – عضویت در گروه طیف فعالین مستقل عنوان نموده است.

روز ۱۳آبان۹۲ حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن شهر تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی در تبریز اقدام به بازداشت وی نموده و وسایل شخصی و کتاب های وی را با خود بردند.

 طاها کرمانی نیز پس از حضور در پلیس امنیت اخلاقی تبریز (صائب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید.

این فعالان مدنی پس از گذراندن بیش از ۴۰ روز بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه  فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل گردید.

ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود.

ماموران امنیتی با کلمات رکیک این  فعال آذربایجانی را مورد تحقیر و توهین قرار دادند. وی روز ۲۲شهریور۹۲ به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

حسین علی محمدی پیش از این نیز روز ۱۴اردیبهشت۸۹ توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در تبریز  بازداشت و پس از تحمل یک ماه بازداشت موقت آزاد گردید.

وی در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست دولت آبادی به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، توهین به بنیان گذارجمهوری اسلامی ایران، توهین به رهبر وعضویت در گروههای غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی محاکمه گردید.

او در آن زمان از بابت اتهام توهین به بنیان گذارجمهوری اسلامی ایران،توهین به رهبر و فعالیت تبلیغی علیه نظام  به پرداخت سه میلیون  ریال جزای نقدی و ۶ ماه حبس تعلیقی محکوم و از سایر اتهامات تبرئه گردید.

سابقه خبر در اویان نیوز:

طاها کرمانی فعال مدنی تفهیم اتهام شد

انتقال حسین علی محمدی و طاها کرمانی به بند سه گانه زندان تبریز

حسین علی محمدی و طاها کرمانی به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند

تداوم بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی در اداره اطلاعات تبریز

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی بار دیگر تمدید شد

انعکاس خبر بازداشت «حسین علی محمدی» در روزنامه «بیلد ام سونتاگ» آلمان

کمپین امضا برای آزادی حسین علی محمدی و طاها کرمانی

افزایش نگرانی ها از وضعیت سلامتی حسین علی محمدی و طاها کرمانی

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی تمدید شد

دو تن از فعالان آذربایجانی در تبریز بازداشت شدند

تبریز : ضرب و شتم شدید فعالین آذربایجانی در بازداشتگاه نیروی انتظامی

آزادی بازداشت شدگان بازی تراکتور – ملوان

بازداشت بیش از ۲۰ تن از هواداران تراکتور / ضرب و شتم بازداشت شدگان

درباره این مطلب نظر دهید