انتخاب زبان

ورزش

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

پرویز هادی با «کارشکنی» فدراسیون کشتی از المپیک ریو بازماند

هادی

اویان نیوز: دوشنبه پرویز هادی کشتی گیر اهل باسمنج و کمیل قاسمی کشتی گیر اهل جویبار برای تعیین ملی پوش سنگین وزن کشتی آزاد برای حضور در بازی‌های المپیک ریو در مسابقه انتخابی به مصاف هم رفتند که این قاسمی بود که با نتیجه دو بر یک از سد هادی گذشت و المپیکی شد.

پس از این دیدار پرویز هادی در گفتگو با رسانه ها عنوان کرد: «مسابقه انتخابی برای حذف من از المپیک برنامه‌ریزی‌شده بود و من هرگز آقای خادم را بابت این ظلم نخواهم بخشید. »

هادی در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: «مقرر شده بود مسابقات انتخابی کشتی در اواخر فروردین برگزار شود که برای سنگین وزن این مسابقات انجام نشد و به ما اعلام شد که مسابقه انتخابی بین من و کمیل قاسمی برگزار نخواهد شد و در یک تورنمنت خارجی هر کدام عملکرد بهتری داشته باشید، به مسابقات المپیک اعزام می‌شوید.»

این کشتی گیر اهل آذربایجان گفت: «در مسابقات جام جهانی کشتی در آمریکا حساس‌ترین کشتی ایران را من گرفتم که اگر می‌باختم تیم ایران حتی سوم هم نمی‌شد، اما برد من زمینه‌ساز قهرمانی ایران در این رقابت‌ها شد. در مسابقات ارمنستان نیز من با ۴ برد قهرمان شدم و آقای کمیل قاسمی با یک باخت حذف شد و این رقابت‌ها طبق اعلام مربیان تیم ملی، انتخابی المپیک بوده و من جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کردم.»

پرویز هادی اضافه کرد: «بعد از مسابقات ارمنستان حتی آقای خادم به من گفت که انتخاب تو قطعی شده و یک روز استراحت کن و ۴۵ روز به المپیک مانده و بعد از ۲۴ ساعت استراحت تمرینات خود را با وزنه آغاز کن. روانه اردو در تهران بودم که بعد از خروج از هواپیما آقا رضایی زنگ زدند و گفتند که قرار شده است برای سنگین وزن مسابقه انتخابی بگذارند و ابتدا ۱۵ روز بعد و بعد ۵ روز بعد زمان مسابقه را اعلام کردند و زمان مسابقه را به صبح تغییر دادند.»

هادی یادآور شد: «من به احترام کادر فنی تیم کشتی در مسابقه انتخابی حضور یافتم و آنها هم تأکید داشتند که این مسابقه فرمالیته است و انتخابی تو برای ریو قطعی است. در مسابقه انتخابی هم سه بار کشتی گرفتیم که هر کدام یک پیروزی کسب کرده و یک کشتی هم مساوی شد و در مجموع امتیازات سه کشتی، برتری‌ ۱۱بر ۶ با من است، اما با این وجود کمیل قاسمی را برای المپیک انتخاب کردند که ظلم آشکار به من است و حتی داوری در مسابقه سوم که به برد قاسمی منجر شد علیه من بود.»

این کشتی گیر در پایان گفت: «در المپیک لندن هم به من اجحاف شد و حریف من را به مسابقات بردند و بعد از چهار سال تاریخ تکرار شد و با وجود اینکه حتی سایت فدراسیون کشتی هم نوشته بود که مسابقات ارمنستان ملاک انتخاب کشتی‌گیر برتر به مسابقات المپیک است، با وجود قهرمانی، حق من را تضییع کردند و از این بابت هیچ‌وقت آقای خادم و افرادی که با این تصمیم به من ظلم کردند را نخواهم بخشید.»

واکنش فدراسیون کشتی: کشتی گیران با تفکر بیشتری به اظهار نظر بپردازند تا به پشیمانی منتهی نشود

علیرضا رضایی سخنگوی فدراسیون کشتی  که یکی از ناظران دیدار انتخابی وزن ۱۲۵ کیلوگرم بود در واکنش به اظهارات تند و بی‌پرده پرویز هادی گفت: بدیهی است که کشتی‌گیران در هنگام فشار و استرس مسابقات حرف‌های احساسی بزنند اما نباید این اظهارات به بی حرمتی و اهانت به پیشکسوتان و بزرگان کشتی بیانجامد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد در رابطه با زمان برگزاری دیدار انتخابی سنگین ‌وزن که مورد بحث و انتقاد بود گفت: ما زمان زیادی تا المپیک نداریم و تنها سه اردو تا اعزام ملی پوشان باقی مانده است. ما اگر تصمیمی می گرفتیم که  این دیدار را ۱۵ روز دیگر برگزار کنیم، کشتی‌گیر برتر دو اردوی پیش رو را از دست می‌داد و فرصتی برای آماده سازی تا المپیک نداشت، در نتیجه این مسابقه را زودتر برگزار ‌کردیم.

طومار اهالی باسمنج در حمایت از پرویز هادی و ایجاد کمپین علیه فدراسیون کشتی در فضای مجازی

به نوشته سایت طرفداری، «در فضای مجازی گروه زیادی از هواداران پرویز هادی که از پایمال شدن مسلم وی ناراحت بودند اعتراضات خود را به شکل های گوناگون نشان دادند. هواداران هادی برای حمایت از وی با ایجاد یک کمپین، تصاویر پروفایل خود را در شبکه های اجتماعی با عکس پرویز هادی عوض کردند تا این گونه به صورت واحد اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند.»

در همین حال به گفته نماینده شهر تبریز در مجلس شورای اسلامی، جمع کثیری از اهالی شهر باسمنج (نزدیکی تبریز) با تهیه طوماری در ارتباط با لزوم جلو گیری از ضایع شدن حق مسلم پرویز هادی خواستار رسیدگی به قانون‌شکنی حاضر شده بودند.

نمایندگان مجلس: پیگیر وضعیت پرویز هادی هستیم

مسعود پزشکیان و محمد اسماعیل سعیدی نمایندگان تبریز و هادی بهادری و نادر قاضی‌پور نمایندگان اورمیه در مجلس در واکنش ها و مصاحبه های جداگانه‌ای ضمن «محکوم کردن» روند حذف این کشتی‌گیر، قول پیگیری و احقاق حق این قهرمان آذربایجانی را داده اند.

روز گذشته جلسه ای با حضور مسئولان فدراسیون کشتی، نماینده های آذربایجان شرقی و غربی در مجلس و نیز پرویز هادی برگزار شده است.

به گزارش خبرآنلاین، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: برای بررسی موضوع، امروز جلسه‌ای با رسول خادم و مسئولین فدراسیون کشتی و با حضور پرویز هادی برگزار می شود تا ابعاد مساله مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مجلس: هنوز موضوع حق کشی فدراسیون فوتبال از یادها نرفته

به نوشته نصر، «محمد اسماعیل سعیدی در تماس تلفنی با «امیر دریادار» شمخانی دبیر امنیت ملی با اشاره به اینکه احترام به مطالبات معقول و منطقی مردم با قومیت های مختلف یکی از نکات بسیار مهم و اساسی در مقوله امنیت ملی است افزود:  اهمیت نقش مردم آذربایجان در تحولات سیاسی قرون اخیر بر کسی پوشیده نیست، ولی متأسفانه در چند سال گذشته حوادثی اتفاق افتاده است که نشان می دهد، دست های پنهانی به دنبال فتنه افکنی و تضییع حقوق مسلم مردم آذربایجان می باشد.»

وی خاطرنشان کرد: «هنوز موضوع حق کشی فدراسیون فوتبال در بازی نفت تهران با تراکتورسازی تبریز از یادها نرفته بود که بحث فتیله ای ها و توهین آشکار دستندرکاران این برنامه به مردم آذربایجان پیش آمد و باز تلخی این دو اتفاق زشت و تأثیرگذار در ذائقه مردم برطرف نشده بود که با کمال تأسف، فدراسیون کشتی در اقدامی غیر اصولی و علی رغم قول هایی که داده بود، حق پرویز هادی، پهلوان و قهرمان نامدار ملی و بین المللی خطه آذربایجان را پایمال کرده و به جای وی فرد دیگری را برای حضور در المپیک برزیل معرفی کردند.»

درباره این مطلب نظر دهید