انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

پزشکیان: به نام پان ترکسیم با حامیان دریاچه اورمیه برخورد کردند

pezeshkiyan-b

اویان نیوز: مسعود پزشکیان در برنامه زنده تلویزیونی اصل ۵۰ شبکه یک سیما از برخورد «سیاسی» صدا و سیما در خصوص مسائل محیط زیستی انتقاد کرد.

به گزارش اویان نیوز، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی این انتقادات را در برنامه پیش از ظهر پنجشنبه ۲۶تیر۹۳ شبکه یک صداوسیما با موضوع بررسی وضعیت محیط زیست و ضعف ها و چالش های موجود در این زمینه مطرح کرده است.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به مسئله خشک شدن دریاچه اورمیه گفت: یک تعداد از [طرفداران محیط زیست] به صورت نمادین به دریاچه اورمیه آب ریختند که این افراد [بازداشت] شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به درخواست مجری مبنی بر ارسال عکس بازداشت شدگان و پخش از به این برنامه گفت: فردا شما را هم می گیرند که عامل بیگانگان هستید.

اشاره ی مسعود پزشکیان، به نسبت اتهامات غیر مرتبط از سوی مراجع امنیتی به بازداشت شدگان اعتراضات دریاچه اورمیه در آذربایجان می باشد.

وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قسمت دیگری از سخنان خود می افزاید: بر روی یک عده اسم پان ترکسیم می گذارند و با آنها برخورد می کنند می گویند اینها آنان را تحریک کرده اند.

در سالهای اخیر صدها تن از شهروندان، فعالان مدنی و محیط زیستی در آذربایجان در اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه و بی توجهی مسئولان به روند خشک شدن این دریاچه بازداشت و در دادگاه های انقلاب به زندان محکوم شدند.

درباره این مطلب نظر دهید