انتخاب زبان

صفحه سوم

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

پزشکی قانونی: حوادث رانندگی جان ۱۲ هزار نفر را گرفت

اویان

اویان نیوز: سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که در ۹ ماه امسال ۱۲ هزار و ۷۵۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. همچنین آمار مصدومان حوادث رانندگی فقط در آذرماه ۲۶ هزار و ۳۷۰ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۹.۸ درصدی داشته است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، بر اساس این گزارش، از کل تلفات حوادث رانندگی در ۹ ماه امسال ۹ هزار و ۹۵۹ نفر مرد و ۲ هزار و ۷۹۲ نفر زن بودند. همچنین در این مدت ۳هزار و ۴۹۵ نفر در مسیرهای دورن شهری، ۸ هزار و ۲۹۵ نفر در محورهای برون شهری، ۹۲۷ نفر در مسیرهای روستایی و ۳۴ نفر در مسیرهایی نامعلوم جان باخته اند.

همچنین در ۹ ماهه امسال استان های فارس با یک‌هزار و ۱۶۲، خراسان رضوی با ۹۲۵ و تهران با ۹۰۳ نفر بیشترین و استان‌های ایلام با ۱۱۰، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۳۵ و اردبیل با ۱۶۴ نفر کمترین آمار تلفات را داشته اند.

در این مدت ۲۶۳ هزار و ۹۰۴ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۲ درصد افزایش یافته است. از کل مصدومان حوادث رانندگی این مدت ۱۸۹ هزار و ۳۴۲ نفر مرد و ۷۴ هزار و ۵۶۲ نفر زن بودند.

مرگ ۱۱۴۰ نفر در تصادفات آذر ماه

در آذر ماه امسال یک‌هزار و ۱۴۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۹ درصد کمتر شده است و از کل تلفات حوادث رانندگی آذر امسال ۸۹۶ نفر مرد و ۲۴۴ نفر زن بودند.

آمار مصدومان حوادث رانندگی در این ماه نیز ۲۶ هزار و ۳۷۰ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۹.۸ درصدی داشته است.

درباره این مطلب نظر دهید