انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

پنتاگون: ایران دو قایق ارتش آمریکا را در خلیج فارس توقیف کرد

w1024_s_n

اویان نیوز: وزارت دفاع ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که دو قایق متعلق به نیروی دریایی آمریکا توسط نیروهای ایرانی در آب های خلیج فارس توقیف شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از صدای آمریکا، به گفته سخنگوی پنتاگون ارتش آمریکا تضمین‌های لازم در مورد بازگرداندن فوری قایق‌ها و سرنشینان آنها را از سوی ایران دریافت است.

پیتر کوک سخنگوی پنتاگون به در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس، با بیان این که این قایق ها در آب‌های بین کویت و بحرین در حال انجام عملیات آموزشی و تمرینی بودند، گفت برای مدت کوتاهی ارتباط رادیویی با آنها را از دست دادیم.

وی افزود در این مدت با مسئولان ایرانی در ارتباط بوده‌ایم و از سوی آنها تضمین های لازم برای تامین سلامت و بازگرداندن فوری آنها را گرفته ایم.

کاخ سفید نیز با اعلام این که از موضوع مطلع شده، تاکید کرد که دولت ایالات متحده در تلاش برای بازگرداندن سرنشیان دو قایق است.

بن رودز از مشاوران امنیت ملی رئیس جمهوری در گفت‌وگو به خبرنگاران حاضر در کاخ سفید، ضمن اعلام این خبر گفت که دولت در مورد حل و فصل مساله، امیدوار است.

شبکه خبری ان.بی.سی نیز در گزارشی در همین زمینه، تعداد سرنشیان قایق را ۱۰ نفر عنوان کرد و گفت آنها به همراه نیروهای ایرانی به «جزیره فارسی» در سواحل جنوبی ایران منتقل شده‌اند.

جزیره فارسی زیر نظر استانداری بوشهر اداره می شود.

درباره این مطلب نظر دهید