انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

روستای کندوان و جنگل‌های ارسباران در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو

kenduvan

اویان نیوز: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان و جنگل‌های ارسباران، این منطقه بیش از پیش مورد توجه گردشگران خارجی قرار می گیرد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، مسعود سلطانی‌فر در بازدید از جنگل‌های ارسباران (قره داغ) بر لزوم ثبت این طبیعت بکر در حافظه جهانی تاکید کرد و افزود: قرار گرفتن این جنگل‌ها در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای پرونده آن هستیم.

وی گفت: زیبایی‌های بکر این منطقه می‌تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند و برای تامین نیازهای گردشگران باید مراکز اقامتی موقت، خانه مسافرها و هتل‌های یک ستاره و دو ستاره در این منطقه ساخته شود.

وی افزود: این نوع هتل‌ها و مراکز اقامتی بیشتر مورد استقبال مسافران است و همچنین می‌تواند باعث رونق هر چه بیشتر این منطقه و معرفی آن در سطح جهانی باشد.

سلطانی‌فر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان یک سازمان هماهنگ کننده و نظارتی در حوزه گردشگری دانست و یادآوری کرد: این سازمان باید با انجام رایزنی از طریق بانک‌ها تسهیلات لازم را برای سرمایه‌گذاران گردشگری فراهم کند و بیشتر در حوزه گردشگری نقش هماهنگ کننده داشته باشد.

سلطانی‌فر جاذبه‌های بکر گردشگری آذربایجان شرقی را  شایسته توجه دانست و ابراز امیدواری کرد: با توجه به نتیجه رسیدن پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان و ارسباران، این منطقه بیش از پیش مورد توجه گردشگران خارجی قرار گیرد.

درباره این مطلب نظر دهید