انتخاب زبان

جنبش دانشجویی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

چهرگانی: دانشجویان در آرزوی لیدر نباشند

chehreqani

 اویان نیوز: دکتر محمودعلی چهرگانی رئیس حزب گاموح (حرکت بیداری ملی آذربایجان جنوبی) که در اوایل سال های دهه ۷۰ شمسی استاد دانشگاه و معاون اداری – مالی دانشگاه تربیت معلم تبریز بود به مناسبت ۱۹ اردیبهشت روز دانشجوی آذربایجان در گفتگو با اویان نیوز از وقایع آن سال های «جنبش دانشجوی آذربایجان» می گوید.

چهرگانی با اشاره به وقایع سال های ۶۹- ۱۳۶۸ گفت: برای نخستین بار پس از حکومت ملی آذربایجان در دانشگاه تبریز مجوز تدریس ۲واحد ادبیات ترکی آذربایجانی صادر شد.

 این استاد سابق دانشگاه در توضیح وظایف و کارکردهای «جنبش دانشجویی آذربایجان» می افزاید: در برهه کنونی که در هر خانه ای دستکم یک دانشجو و یا محصل وجود دارد، می توان ادعا کرد که جنبش دانشجویی آذربایجان تمام اقشار جامعه را در بر می گیرد و به همین دلیل نیز روح و جسم حرکت ملی آذربایجان را دانشجویان تشکیل می دهند.

مشروح گفتگوی اویان نیوز با دکتر چهرگانی:

دکتر چهرگانی که نامزد انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی بود درباره نقش دانشجویان در جریان انتخابات و اتفاقات پس از آن به اویان نیوز می گوید: ۹۰ درصد کسانیکه از من حمایت می کردند دانشجویان بودند، دانشجویان سخنرانی و برنامه های من را ترتیب می دادند و همواره در کنارم بودند.

رئیس حزب گاموح دانشجویان را پیشرو، پرچمدار، رهبر و خط شکن توصیف کرده و می افزاید: دانشجویان پتانسیل آنرا دارند که ملت شان را نجات دهند و اگر جنبش دانشجویی آذربایجان را از حرکت ملی آذربایجان جدا کنیم جسدی بی سر بر زمین می ماند.

وی در پایان در خصوص وظایف دانشجویان در شرایط فعلی گفت: دانشجویان وظایف خود را بخوبی می دانند و به نظرم باید با متدهای صلح آمیز گاندی به مبارزه و حرکت خود ادامه دهند؛ متشکل شده و در آرزوی لیدر نباشند چراکه هرکدام از آنها خود یک لیدر هستند.

درباره این مطلب نظر دهید