انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

آخرین اخبار

چینی‌ها علاقه مند به گسترش سرمایه‌ گذاری در تبریز

80603746-3843308

اویان نیوز:استاندار آذربایجان شرقی از علاقه مندی فعالان اقتصادی کشور چین برای افزایش سرمایه گذاری در این استان خبر داد.

احمد علیرضابیگی روز یکشنبه در دیدار با هیأت سرمایه‌گذاری استان هوبی چین، بر اهتمام جدی مدیران دستگاه‌ های اجرایی استان برای جذب سرمایه‌ گذاری خارجی و رفع موانع موجود بر سر راه سرمایه‌ گذاران تاکید کرد.
وی با اشاره به قابلیت‌های اقتصادی و صنعتی این کشور و سفر هیأت‌های اقتصادی و تجاری از آذربایجان شرقی به چین، اظهارکرد: انتقال توانایی‌های موجود در چین به استان از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و این کار باید با تلاش هرچه بیشتر عملی شود.
علیرضابیگی افزود: تغییر نگرش سرمایه ‌گذاران خارجی و افزایش رغبت آنان به سرمایه گذاری در استان حاصل تلاش مدیران این حوزه است.
وی با اشاره به اهمیت حضور سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی در استان، گفت: همه باید تلاش کنند اعتماد سرمایه ‌گذاران بخش خصوصی را جلب کنند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری چهارمین همایش فرصت‌های سرمایه‌ گذاری آذربایجان شرقی در ۱۵ و ۱۶ تیر ماه ، از هیأت سرمایه‌ گذاری چین برای شرکت در این همایش دعوت کرد.
سرپرست هیأت سرمایه‌ گذاری چین هم در این دیدار با اشاره به توسعه و آبادانی استان آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر، گفت: این امر بیانگر توجه بیش از پیش دولت به این منطقه است و به همین علت علاقه مند به گسترش سرمایه ‌گذاری در استان آذربایجان شرقی هستیم.
ˈشووˈ گسترش روزافزون سرمایه‌گذاری خارجی در آذربایجان شرقی را حاصل همکاری مدیران این استان عنوان کرد و افزود: با توجه به همکاری‌های چندین ساله‌ ای که با کارخانه خودروسازی آمیکو در منطقه آزاد ارس داشتیم، پیشرفت و توسعه این کارخانه در سال‌های اخیر جز با همکاری مدیران منطقه آزاد ارس امکان‌ پذیر نبود.
سرمایه ‌گذار چینی به تحریم‌ های غربی ها علیه ایران اشاره کرد و گفت: این تحریم‌ها تاثیری در روابط ما با ایران نخواهد داشت و ما راه خودمان را برای گسترش روابط با ایران ادامه خواهیم داد.
وی با اشاره به تغییر و تحولات سیاسی اخیر در چین از جمله تعیین رییس ‌جمهوری و نخست‌ وزیر جدید، گفت: نخست‌ وزیر جدید به مسائل اقتصادی توجه زیادی دارد و این امر باعث ارتقای اقتصادی چین خواهد شد.
شوو همچنین با تاکید بر اهمیت گسترش روابط با استان آذربایجان شرقی، افزود: در ادامه روابط خود با این استان، سعی داریم با حمایت مدیران استانی، روابط خود را در سه محور اصلی شامل سامانه‌ های تولید برق از انرژی خورشیدی، گسترش صنعت خودروسازی و ورود به عرصه صنعت پتروشیمی دنبال کنیم.

ایرنا

درباره این مطلب نظر دهید