انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

کاهش 26 سانتی‌متری آب دریاچه اورمیه نسبت به سال گذشته

n2987434-4663413

اویان نیوز: نماینده ستاد احیاء دریاچه اورمیه در آذربایجان‌شرقی گفت: هرچند بارش‌های اخیر منجر به افزایش ارتفاع آب دریاچه اورمیه شده است اما نسبت به سال گذشته با کاهش ارتفاع آب مواجه هستیم.

به گزارش اویان نیوز، خلیل ساعی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت: در اثر بارش‌های اخیر ارتفاع آب دریاچه‌ی اورمیه ۲۰ سانتی‌متر نسبت به مهرماه افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود در آینده نیز همچنان شاهد افزایش ارتفاع آب دریاچه خواهیم بود.

وی افزود: علیرغم افزایش آب دریاچه در اثر بارش‌های اخیر، نسبت به سال گذشته با کاهش ۲۶ سانتی‌متری آب دریاچه روبرو هستیم.

وی در خصوص پیشرفت برنامه‌های طراحی شده در جهت احیاء دریاچه‌ی اورمیه، اظهار کرد: تمام اعتبارات تصویب شده برای احیاء دریاچه اورمیه جذب شده و همه برنامه‌های طراحی شده در ستاد احیا، در حال انجام است که همه‌ی آنها در حل این بحران تاثیر می‌گذارند، برای مثال اجرای طرح آبیاری قطره‌ای منجر به ورود مقدار آب قابل توجهی آب به پیکره‌ی دریاچه شده است.

مدیرکل ستاد احیاء دریاچه اورمیه در استان خاطرنشان کرد: بهبود وضعیت دریاچه اورمیه تا حد زیادی به میزان بارش ربط دارد و اگر میزان بارش باران کاهش پیدا کند، قطعا دریاچه نیز وضعیت مطلوبی نخواهد داشت.

وی با اشاره به انتقال آب رودخانه زاب کردستان به دریاچه‌ی اورمیه گفت: این طرح در حال اجراست و اگر دستگاه دوم نیز شروع به فعالیت کند، از سال ۱۳۹۸ به بعد در هر سال حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب وارد پیکره دریاچه خواهد شد.

درباره این مطلب نظر دهید