انتخاب زبان

البرز

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

کرج: شیوع یک آفت خطرناک در باغات استان البرز

83802-455

اویان نیوز: رئیس اداره حفاظت وحمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از شیوع یک آفت خطرناک به نام (انگل دارواش) در باغات استان البرز، بخصوص روستاهای بخش پایین طالقان خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایلنا، سعید ناطقیان با اعلام این خبر افزود: در راستای تفاهم نامه مشترک معاونت تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور درخصوص مقابله با طغیان آفات و بیماری‌های جنگلی و مرتعی، جلسه مشترکی پیرامون مبارزه و مقابله با انتشار انگل دارواش خصوصاً در روستاهای پایین طالقان در جهاد کشاورزی استان برگزار گردید.

سعید ناطقیان با بیان این مطلب که در این خصوص بازدیدی از سوی مسئولین اداره حفاظت و حمایت اداره کل و اداره دفع آفات جهاد کشاورزی استان از روستاهای پایین طالقان صورت گرفت، گفت: با توجه به انتشار آفت مورد نظر خصوصاً در باغات مجاور به عرصه‌های ملی تحت مبارزه مقرر شد، نسبت به اولویت‌بندی مناطق آلوده توسط مسئولین جهاد کشاورزی و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مربوطه اقدام شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این بازدید مقرر شد طرح مبارزه با انگل دارواش با برنامه زمانبندی درعرصه‌های آلوده به به مدیرکل ستاد بحران استانداری البرز جهت تأمین و تصویب اعتبار ارائه، تا تمهیدات لازم صورت پذیرد.

درباره این مطلب نظر دهید