انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

کشاورز نمونه زنجانی: حمایت‌های بیمه کشاورزی فقط در حد تبلیغات است

63_kargark_Fixd

اویان نیوز: یک کشاورز نمونه زنجانی گفت: بیمه کشاورزی فقط تبلیغات است و هیچ چیز عاید کشاورز خسارت دیده نمی‌شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، “جعفر سلیمانی” با بیان این مطلب، گفت: متاسفانه بیمه کشاورزی به تعهدات خودعمل نمی‏کند تا کشاورز در صورت خسارت دیدن، بیمه را به‌عنوان پشتوانه حمایتی ببیند.

وی تصریح کرد: برای توسعه بیمه کشاورزی، باید برنامه‌ریزی حداقل ۱۰ ساله داشته باشیم تا بهتر بتوانیم نتیجه مطلوب را از این بیمه کشاورزی بگیریم.

سلیمانی در ادامه خاطرنشان‌کرد: بیمه کشاورزی باید طوری برنامه‌ریزی شود که بیشتر به نفع کشاورز باشد و حداقل در صورت بروز خسارت به کشاورز نیمی از خسارات وارده را بیمه پرداخت کند. در حال حاضر این روند وجود ندارد.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت ندادن به اصل بیمه کشاورزی و بد مسوولیتی برخی کارشناسان بیمه و برنامه‎ریزی نامناسب در حوزه بیمه کشاورزی مشکلاتی در این خصوص وجود دارد که باید این موارد بررسی و برطرف شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال زمان سپری شد تا کشاورزان به سمت بیمه کشاورزی بروند اما امروز به دلیل عملی نشدن به تعهدات، دیگر کشاورزان تمایلی به استفاده از خدمات بیمه کشاورزی از خود نشان نمی‌دهند.

وی مشکل اصلی بیمه تعرفه پایین  خسارت پرداختی به کشاورز دانست و گفت: در زمان بروز خسارت به کشاورز، بیمه حداقل باید یک چهارم بیمه را به کشاورز پرداخت کند که این کار صورت نمی‎گیرد و در وجوه پرداخت خسارت در موعد مقرر پرداخت نمی‌شود.

درباره این مطلب نظر دهید