انتخاب زبان

تاریخ

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

کشف گورستانی از عصر آهن در شهرستان طارم

20110524112640480_2

اویان نیوز: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان از کشف گورستانی مربوط به عصر آهن در منطقه «جیران‌تپه» در روستای «جزلان‌دشت» شهرستان طارم خبر داد.

«مسعود بیات» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه وجود آثار باستانی،‌ نشان از قدمت تاریخی یک منطقه دارد، افزود: شهرستان طارم با دارا بودن آثاری از گذشتگان در زمینه میراث‌ فرهنگی، حرف‌های زیادی برای گفتن در این حوزه دارد.

وی با اشاره به اینکه گروهی از باستان‌شناسان با سفر به شهرستان طارم و انجام حفاری، موفق به کشف آثاری از دوره مربوط به عصر آهن شدند، تصریح کرد: این حفاری‌ها از مدت‌ها قبل توسط کارشناسان میراث‌فرهنگی شناسایی شده و با توجه به پیش‌بینی‌ها و گمانه‌زنی‌های صورت گرفته، کشف مذکور مربوط به دوره عصر آهن بازمی‌گردد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه یافته‌های اخیر باستان‌شناسی و گورهای کشف شده، صحت و سقم این پیش‌بینی‌ها را تأیید می‌کند، اظهار کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفت، چرا که این کشفیات به منزله شناسنامه‌ای برای استان زنجان است که هویت این منطقه را برای جهانیان بازگو می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان خاطرنشان کرد: کاوش‌ها در این منطقه ادامه خواهد داشت تا اطلاعات بیشتری در این زمینه حاصل شود.

ایسنا

درباره این مطلب نظر دهید