انتخاب زبان

آخرین اخبار

کلیبر: سطل زباله هایی که خالی نمی شوند

kaleybarkhabar00002

اویان نیوز: سطل زباله های بتونی در اطراف روستاهای کلیبر به دلیل خالی نشدن به موقع، مشکلات بهداشتی را برای گردشگران و اهالی این روستاها به وجود آورده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از کلیبر خبر، چندی پیش بخشداری شهرستان کلیبر سطل زباله های بتونی در اطراف روستاها احداث کرد تا گردشگران و اهالی روستا ها زباله های خود را به سطل ها انتقال دهند تا با کمک مالی بخشداری به دهیاران روستا ها سطل ها را خالی کنند، با این حال سطل ها به موقع خالی نمی شوند و بوی زباله در اطراف روستا ها گردشگران و اهالی روستا ها را به شدت اذیت می کند.

با شروع فصل گرما و بالا رفتن دمای هوا، انباشت زباله ها در کنار خانه های روستاییان، عوارض بهداشتی این معضل زیست محیطی را تشدید کرده است.

بخشدار شهرستان کلیبر دلیل خالی نشدن این سطل زباله ها را عدم پرداخت عوارض از سوی روستاییان عنوان کرده است.

بخشدار کلیبر به «کلیبرخبر» گفته: به دلیل اینکه اهالی روستا ها عوارض نمی دهند و ما به دهیاری ها گفتم هر دو هفته یک بار این سطل ها را با هزینه دهیاری خالی کنند و به محل دفن زباله کلیبر انتقال دهند.

بر اساس این گزارش، دهیاران در زمان تعیین شده از خالی کردن این زباله امتناع کرده و در بعضی مواقع زباله بیش از یک ماه در این سطل زباله ها باقی می مانند.

پیش از احداث این این سطل ها اهالی روستاها زباله ها را به یک جای دور از دسترس انتقال و دفن می کردند.

مشکل زباله در شهرستان کلیبر تنها به این مورد ختم نشده و دفع غیراصولی پسماندهای بیمارستانی و شهری در روستای ماهاس، نیز خبرساز شد.

رهاسازی پسماندهای بیمارستانی همراه با زباله های شهری در روستای ماهاس کلیبر، آلودگی مراتع و زمین های کشاورزی، بروز بیماری های عفونی و پوستی، همچنین مرگ احشام را در پی داشته است.

kaleybarkhabar00002

سابقه خبر در اویان نیوز:

دفع پسماندهای بیمارستانی کلیبر در روستای ماهاس/گزارش تصویری

درباره این مطلب نظر دهید