انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

کلیبر: شبکه بهداشت و درمان مورد پیگرد قضایی قرار گرفت

زباله

اویان نیوز: دادگستری کلیبر علیه شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به دلیل ایجاد آلودگی های زیست محیطی پرونده قضائی تشکیل داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، دادستان عمومی و انقلاب کلیبر با اعلام این خبر، افزود: در پی انتشار شبانه دود غلیظ از محل بیمارستان شهرستان کلیبر و گزارش های مردمی، با هماهنگی عوامل اداری دادگستری، اداره محیط زیست کلیبر و عوامل انتظامی از محل بازدید و مشخص شد عوامل بیمارستان امام خمینی اقدام به سوزاندن غیرقانونی زباله های عفونی در محل زباله سوزی قدیمی بیمارستان کرده اند.

علی روحانی زاده اظهار کرد: این عمل عوامل بیمارستان موجب انتشار دود غلیظ زباله های عفونی توام با بوی بد زباله ها در سطح شهر شده بود.

وی گفت: پرونده قضایی در خصوص تخلف بیمارستان و عوامل مرتبط با موضوع در دادسرای عمومی و انقلاب کلیبر تشکیل و محل زباله سوزی بیمارستان حسب دستور قضایی پلمپ شد.

روحانی زاده اضافه کرد: پرونده مزبور در مراجع قضائی در حال رسیدگی است.

این اولین مورد از دفع غیر اصولی پسماندهای بیمارستانی در شهرستان کلیبر نیست.

در سال های اخیر رهاسازی پسماندهای بیمارستانی همراه با زباله های شهری در روستای ماهاس کلیبر، آلودگی مراتع و زمین های کشاورزی، بروز بیماری های عفونی و پوستی، همچنین مرگ احشام را در پی داشته است.

یکی از کارکنان شهرداری کلیبر درباره دفع عیراصولی پسماندهای بیمارستانی در روستای ماهاس به اویان نیوز گفته بود: جمع آوری و دفع اصولی پسماندهای بیمارستانی بر عهده تولیدکنندگان(بیمارستان ها) می باشد، تا زمانیکه بیمارستان و مراکز درمانی با بستن قرارداد با شرکت های خصوصی این کار را انجام ندهد ما مجبور به دفع آنها همراه با زباله های شهری هستیم.

شهرستان کلیبر با جمعیت ۹۰ هزار نفر در ۱۶۰ کیلومتری شمال شرقی تبریز واقع شده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

دفع پسماندهای بیمارستانی کلیبر در روستای ماهاس/گزارش تصویری

درباره این مطلب نظر دهید