انتخاب زبان

آخرین اخبار

کمبود امکانات در بزرگترین بازار هفتگی آذربایجان غربی/گزارش تصویری

bazar-memedyar (6)

اختصاصی اویان نیوز: محله «خرمن یئری» شهر محمدیار از توابع نقده هر پنجشنبه میزبان بزرگترین بازار هفتگی در منطقه است.

به گزارش اویان نیوز، بازار هفتگی محمدیار یکی از بزرگترین بازارهای هفتگی در کل آذربایجان می باشد که میوه، تره بار، خشکبار، لباس و احشام از جمله اقلامی ایست که در این بازار عرضه می شود.

به گفته ی اهالی شهر محمدیار، در این بازار به خصوص بازار دام آن، فروشندگان از استان های همجوار و حتی همدان، قم و اردبیل برای فروش دام به این بازار مراجعه می کنند.

یکی از فروشندگان در این باره می گوید: بازار هفتگی محمدیار از قدیمی ترین بازار هفتگی منطقه است و علی الخصوص بازار عرضه احشام در کل منطقه حرف اول را از نظر کمیت و کیفیت می زند.

با این همه کمبود امکانات رفاهی و بهداشتی یکی از اساسی ترین مشکلات بازار هفتگی محمدیار است که با وجود قدمت این بازار همچنان گریبانگیر مراجعان است.

به گفته یکی از اهالی، شهرداری محمدیار به ازای هر دام ۲۰۰۰ تومان و ۲۵۰۰ تومان دیگر در صورت معامله همان احشام از فروشندگان دریافت می کند.

به رغم عوارض نسبتا زیاد، امکانات بهداشتی و رفاهی در این بازار وجود ندارد.

این شهروند در ادامه می گوید: این بازار تبدیل به محلی برای درآمد برای شهرداری گردیده ولی در این نزدیکی هیچ گونه سرویس بهداشتی و آبی برای آشامیدنی دیده نمی شود.

همچنین افرادی که از شهرهای دور برای خرید و فروش به این شهر مراجعه می کنند جایی برای اسکان و استراحت ایشان وجود ندارند.

در کنار این مشکلات وضعیت بهداشتی نامناسب و زباله های سرگردان، نگرانی های بهداشتی این تجمع هفتگی را بیشتر کرده است.

bazar-memedyar (2) bazar-memedyar (3) bazar-memedyar (4) bazar-memedyar (5) bazar-memedyar (6) bazar-memedyar (7) bazar-memedyar (8) bazar-memedyar (9) bazar-memedyar (10) bazar-memedyar (11) bazar-memedyar

درباره این مطلب نظر دهید