انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

کمبود ۵۰۰۰ کلاس درس در آذربایجان غربی

20150224170502503

اویان نیوز: مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر استان با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است و جبران آن نیازمند پنج هزار کلاس درس جدید است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، فریبرز اسمعیل زاده ظهر شنبه در جریان بازدید از طرح های آموزشی شهرستان خوی با بیان اینکه استان از نظر میانگین فضاهای آموزشی و تراکم کلاسی جزو استانهای عقب مانده کشور است افزود: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار نتوانستیم به تمام تعهدات طرح نوسازی و بازسازی مدارس استان عمل کنیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر استان با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است و جبران آن نیازمند پنج هزار کلاس درس جدید است.

وی ادامه داد: هم اکنون از چهارهزار و ۱۱کلاس درس سهمیه استان برای تخریب و بازسازی هزار و ۸۶۰ کلاس درس اجرایی شده و مابقی نیازمند تخصیص اعتبارات مورد نیاز است.

اسمعیل زاده با بیان اینکه از سال ۷۸ تا پایان سال ۹۳ خیرین مدرسه ‌ساز استان عهده ‌دار ساخت ۹۳۰ باب مدرسه با چهارهزار ۷۸۷ کلاس درس شده بودند عنوان کرد: تاکنون  ۴۴۰ مدرسه با یک هزار ۸۵۰ کلاس درس ساخته و در اختیار ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های استان قرار گرفته است.

وی تعداد خیرین مدرسه‌ساز را در سطح استان ۳۲۶ نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۳۰ مدرسه با ۳۰۰ باب کلاس درس با پیشرفت فیزیکی ۱۰ الی ۶۰ درصد در مناطق مختلف استان در دست ساخت است.

قربان رهنمون رئیس مجمع خیران مدرسه ساز خوی هم در این دیدار با اشاره به اینکه این شهرستان به بیش از یک هزار کلاس درس جدید نیاز دارد گفت: خیرین مدرسه ساز این شهرستان تاکنون ۷۰ مدرسه در قالب ۳۲۳ کلاس درس احداث و تحویل مدیریت آموزش و پرورش خوی داده اند.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز خوی ۱۰۶ هزار مترمربع زمین در نقاط مختلف شهری و روستایی به مجمع خیرین اهدا کرده اند و این مجمع به موقع از زمین های اهدایی استفاده می کند اضافه کرد: خیران مدرسه ساز خویی علاوه بر مدارسی که در دست احداث دارند احداث ۲۱ باب مدرسه با ۱۲۸ کلاس درس را در سال جاری نیز تعهد کرده اند.

درباره این مطلب نظر دهید