انتخاب زبان

صفحه سوم

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

کمپینی برای کمک به یک دختر دیالیزی

photo_2016-01-12_14-13-00

اویان نیوز: فعالان رسانه ای و مدنی در شهر کلیبر با راه اندازی کارزاری درصدد «کمک به زهرای یازده ساله» برآمده اند.

به گزارش اویان نیوز، در روزهای گذشته با انتشار گزارشی از وضعیت یک دختر یازده ساله در یکی از روستاهای کلیبر، فعالان رسانه ای و مدنی این شهر را برآن داشت تا با راه اندازی کمپینی به این کودک کمک کنند.

«گروه مطبوعاتی سئحرما» در ویدیویی به نام «رنج زهرا»  گزارش داد: زهرا دختری ۱۱ ساله در یکی از روستای کلیبر است که دچار نارسایی کلیه شده و نیازمند دیالیز روزانه است، وی به دلیل ناتوانی مالی از دیالیز در مراکز پزشکی محروم است.

مادر زهرا که در بیمارستان کودکان تبریز و در ایام بستری شدن این دخترک بیمار، در اثر حادثه‌یی دچار شکستگی استخوان در چند قسمت پای راست شده است، می‌گوید: پدر بچه‌ها به دلیل دیسک کمر و بیماری گواتر، امکان کار کردن و کسب درآمد ندارد. من هم که تا پیش از شکستگی پا با ورنی‌بافی کمک خرج خانواده بودم و می‌توانستم کمکی برای تأمین هزینه‌های درمان زهرا باشم، اینک توان کار ندارم و زهرا دچار سوء تغذیه شده است.

زهرا هم اکنون با کمک سازمان‌های مردم نهاد که محلول‌های دیالیز خانگی وی را فراهم می‌کنند، به صورت خانگی توسط مادر دیالیز می‌شود.

پزشک معالج این دختر روستایی اعلام کرده: «دیالیز خانگی برای زهرا کافی نیست و او باید در بیمارستان و تحت نظر پزشکان متخصص دیالیز شود».

براساس این گزارش زهرا به دلیل اینکه هر سه ساعت یک بار باید در خانه دیالیز شود، فقط دو روز در هفته به مدرسه می‌رود که البته این روزها هم نمی‌تواند سر همه‌ی کلاس‌ها بنشیند.

رنج زهرازهرا دختری ۱۱ ساله در یکی از روستاهای کلیبر به نارسایی کلیه مبتلاست. او به شدت نیازمند دیالیز است اما ناتوانی مالی و فقر خانواده امکان دیالیز را از او سلب کرده است. گزارشی از زندگی این دختر که در خانه و توسط مادر دیالیز می‌شود، توسط سایت سئحراما به تصویر کشیده شده است.

Posted by OyanNewsFarsi on Friday, January 8, 2016

درباره این مطلب نظر دهید