انتخاب زبان

آخرین اخبار

کمک مردم به زهرا "فراتر از انتظار بود"

zahra0

اختصاصی اویان نیوز: به گفته دست اندرکاران «کمپین کمک به زهرا» کمک‌های صورت گرفته به این دختر دیالیزی «فراتر از انتظار بوده است».

به گزارش اویان نیوز، ماه گذشته با انتشار گزارشی از وضعیت زهرا حیدرپور دختر یازده ساله در یکی از روستاهای کلیبر، فعالان رسانه ای و مدنی این شهر را برآن داشت تا با راه اندازی کمپینی به این کودک کمک کنند.

«گروه مطبوعاتی سئحرما» در ویدیویی به نام «رنج زهرا»  گزارش داد: زهرا دختری ۱۱ ساله در یکی از روستای کلیبر است که دچار نارسایی کلیه شده و نیازمند دیالیز روزانه است، وی به دلیل ناتوانی مالی از دیالیز در مراکز پزشکی محروم است.

به نوشته کانال تلگرامی « کمپین کمک به زهرای ۱۱ ساله»، هدف این کارزار تأمین هزینه اقامت، تحصیل همزمان با درمان و دیالیز، تهیه داروهای مورد نیاز و به دلیل سوء تغذیه مزمن تامین تغذیه مناسب به زهرای ۱۱ ساله بود.

حالا با گذشت بیش از یک ماه از شروع این کمپین، دست اندرکاران آن می‌گویند نزدیک به  ۲۵ میلیون تومان کمک نقدی جمع شده و موانع انتقال خانواده به شهر کلیبر، ادامه تحصیل و روند درمانی وی رفع شده است.

یکی از دست اندرکاران این کمپین به اویان نیوز گفت: کمک‌های صورت گرفته به این دختر دیالیزی فراتر از انتظارها بود.

به گفته وی در طول این مدت دستکم ۳ نفر از شهروندان آذربایجانی برای اهدای کلیه به زهرا اعلام آمادگی کرده اند ولی به دلیل عدم آمادگی جسمانی زهرا برای عمل پیوند این مسئله مقدور نشده است.

این فعال رسانه‌ای عملکرد فرمانداری کلیبر در این کمپین را «بسیار خوب» ارزیابی کرده و افزود: اغلب ارگان‌های دولتی در این کمپین یاری‌گر زهرا شدند، فرمانداری قول تامین یک مسکونی را داده است که هنوز قطعی نشده است.

به جز کمک‌های مردمی، فعالان دانشجویی دانشگاه مراغه نمایشگاه کتابی برای کمک به زهرا ترتیب داده‌اند.

zahra1

photo_2016-02-19_13-17-11 zahra zahra0

سابقه خبر در اویان نیوز:

زهرا، اتفاق یا عملکردی در قبال مسئولیت اجتماعی؟! / میلاد بالسینی

نمایشگاه خیریه کتاب آذربایجان در دانشگاه مراغه شروع به کار کرد

گزارش تصویری از نمایشگاه خیریه کتاب آذربایجان در دانشگاه مراغه

کمپین کمک به زهرا

درباره این مطلب نظر دهید