انتخاب زبان

آخرین اخبار

گزارش تکمیلی از تجمع شهروندان و فعالان آذربایجانی مقابل کنسولگری ترکیه در اورمیه

1

اویان نیوز: عصر پنجشنبه جمعی از شهروندان و فعالان آذربایجانی به نشانه تسلیت، مقابل کنسولگری ترکیه در اورمیه تجمع کردند.

به گزارش اویان نیوز، پنجشنبه ۱۰تیر۹۵ جمعی از شهروندان و فعالان آذربایجانی با حضور در برابر کنسولگری ترکیه در اورمیه و اهدای گل، با مردم ترکیه که عزادار حملات سه شنبه شب هستند، ابراز همدردی کردند.

یکی از حاضران این تجمع به اویان نیوز گفت: «جمعی از فعالان ملی – مدنی اورمیه با باز کردن گروهی در تلگرام با نام “شاخه ای گل برای قربانیان تروریسم” از شهروندان اورمیه دعوت کردند تا در ساعت ۱۹ با داشتن شاخه گل و حضور در مقابل کنسولگری ترکیه با خانواده ی قربانیان ابراز همدری نمایند وهمچنین به جانباختگان حادثه تروریستی فرودگاه آتاتورک استانبول ادای احترام نمایند.»

این شاهد عینی افزود: «راس ساعت ۱۹ با کاغذ نوشته های «باشین ساغ اولسون تورکیه (گونئی آذربایجان-اورمو)» و شاخه گل در مقابل کنسولگری حاضر شدیم اما بعد از دقایقی ماموران انتظامی و لباس شخصی ها فضا را امنیتی و ملتهب کردند».

ماموران امنیتی میثم آزادی، حجت الهامی، احسان سلماسی، ذکریا صفایی و رضا فتوحی را در خیابان دانشکده اورمیه برای مدتی بازداشت کردند.

به گفته این شاهد عینی، ماموران امنیتی «پس از نیم ساعت  تهدید و حرف‌های رکیک» بازداشت شدگان را آزاد کردند.

به گفته مقام های ترکیه سه شنبه شب حمله مهاجمان انتحاری به فرودگاه آتاتورک استانبول، به کشته شدن ۴۲ و زخمی شدن ۲۳۹ نفر دیگر منتهی شده است.

بر اساس اعلامیه‌ی فرمانداری استانبول، در بین کشته های این حمله تروریستی ۱۱ تن ملیت خارجی و پنج تن نیز ملیتی دوگانه داشته‌اند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

گزارش تصویری از همدردی شهروندان و فعالان آذربایجانی مقابل کنسولگری ترکیه در اورمیه

اورمیه؛ همدردی شهروندان و فعالان آذربایجانی مقابل کنسولگری ترکیه

ملیت عاملان انتحاری فرودگاه آتاتورک مشخص شد

تعداد قربانیان حادثه فرودگاه آتاتورک به ۴۱ تن رسید

مرگ ده‌ها نفر در حملات انتحاری هماهنگ در فرودگاه آتاتورک استانبول

درباره این مطلب نظر دهید