انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

گزارش تکمیلی از مراسم گرامیداشت جانباختگان زلزله قره داغ

q8

اختصاصی اویان نیوز: جمعی از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی همزمان با لحظه وقوع زلزله ۶٫۲ ریشتری قره داغ با حضور در آرامستان روستای میرزا علی کندی ورزقان، ضمن نثار فاتحه و ادای احترام، با اهدای گل یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند.

محرم کامرانی فعال ملی – مدنی با تسلیت این واقعه دلخراش به ملت آذربایجان با نثار فاتحه ای از خداوند متعال برای درگذشتگان مغفرت و برای بازماندگان صبر طلب نمود. وی ضمن یادآوری وقایع یک سال اخیر، اظهار داشت : ملت آذربایجان در طول این یک سال یاری گر مردم زلزله دیده بودند و خواهند بود.

فعال ملی – مدنی ابراهیم نوری دیگر سخنران این مراسم  با اعتراض به برگزاری جشن اتمام بازسازی گفت: نباید با اتمام عمر دولت گفته شود که بازسازی مناطق زلزله زده نیز به اتمام رسیده است.

این فعال آذربایجانی با اشاره به تبعیض و بی تفاوتی دولت در قبال این منطقه تاکید کرد: وقتی ثروت های خدادادی قره داغ به مناطق مرکزی ایران انتقال داده می شود، موجب  بیکاری و مهاجرت ساکنین بومی این مناطق شده و سبب عقب ماندگی و محرومیت قره داغ و آذربایجان می گردد.

در ادامه اکبر ابولزاده فعال ملی – مدنی با اشاره به روند بازسازی در مناطق زلزله زده عنوان نمود: از ۱۶۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله سال ۹۱ در اهر که موفق به اخذ پروانه ساخت شده اند، تاکنون به حدود ۱۴۰ واحد مسکونی پایان کار صادر شده است، این رقم نشان می دهد که به کمتر از ۱۰ درصد واحدهای در حال ساخت و یا بازسازی در شهر اهر پایان کار صادر شده است.

 وی با استناد به سخنان عباس فلاحی باباجان نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ واحد شهری اهر و هریس، ۳ هزار واحد روستایی و ۴ هزار واحد دامی هنوز دست نخورده باقی مانده است.

این فعال آذربایجانی با اشاره به کمک رسانی ملت آذربایجان در زمان زلزله خاطر نشان کرد: امروز جمع شده ایم تا مرهمی باشیم بر زخمهای بیشمار ملتمان؛ زخمهایی که ریشه در گذشته های دور دارد. مرهم این زخم ها تنها در دستان ملت آذربایجان است و ملتمان از هیچ کمکی دریغ نکرده و نخواهند کرد.

همچنین فعالین آذربایجانی ساکن سولدوز لوازم خانگی و بسته های مواد غذایی بین اهالی توزیع کردند.

در پایان این مراسم فعالین آذربایجانی باره دیگر با اهالی روستای میرزاعلی کندی دیدار کرده و و از کمبودها و نیازهای آنان مطلع شدند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع “اویان نیوز” مجاز است

سابقه خبر در اویان نیوز:

نثار گل و ادای احترام به جانباختگان زلزله قره داغ

درباره این مطلب نظر دهید