انتخاب زبان

آخرین اخبار

گزارش سالانه‌ی نقض حقوق بشر در آذربایجان - سال 1394

کاور حقوق بشر

اختصاصی اویان نیوز: در سال ۱۳۹۴ شمسی دستکم ۱۵۷ نفر از فعالان و شهروندان آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند. در این سال فعالان آذربایجانی در مجموع به ۶۲۱ ماه زندان و ۱۸۵۲ ضربه شلاق محکوم شده و دستکم ۳۲ نفر از فعالان و شهروندان آذربایجانی به دلیل احکام دادگاه های ایران، در حال گذراندن حکم زندان بوده و یا روانه زندان شده اند.

بازداشت، حبس و محکومیت شهروندان و فعالان آذربایجانی

در طول سال ۱۳۹۴ شمسی دستکم نام ۱۵۷ نفر از فعالان و شهروندان آذربایجانی که به دلیل فعالیت های هویت طلبانه و اعتراض به توهین‌های مطرح شده در صدا و سیما علیه تُرک‌ها از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بودند برای اویان نیوز مشخص گردید.

طبیعتا این اسامی نام تمام افراد بازداشت شده نبوده و دلیل تکرار برخی اسامی، بازداشت در مقاطع زمانی گوناگون است.

در سال ۱۳۹۴ اغلب بازداشت‌ ها در ارتباط با اعتراضات صورت گرفته به برنامه تلویزیونی فیتیله بوده است با این حال به دلیل برخی مسائل نام شمار زیادی از بازداشت شدگان یا محکومان رسانه ای نشد. مثلا در بازی تیم تراکتور و سیاه جامگان که پس از اعتراضات آبان ماه برگزار شد منابع اویان نیوز از بازداشت دست کم ۳۰ نفر خبر دادند اما تنها نام تعداد معدودی از آن افراد مشخص گردید.

اغلب بازداشت شدگان پس از بازجویی در بازداشتگاه های اداره اطلاعات و اطلاعات نیروی انتظامی آزاد شدند. (شرح در جدول شماره ۱)

در این سال محاکم قضایی شهروندان و فعالان آذربایجانی را در مجموع به ۶۲۱ ماه (۵۱ سال و ۹ ماه) زندان و ۱۸۵۲ ضربه شلاق محکوم کردند. (شرح در جدول شماره ۲)

در سال ۱۳۹۴ احکام زندان دست کم ۳۲ نفر از فعالان و شهروندان آذربایجانی به اجرا گذاشته شده و این افراد برای گذراندن دوران محکومیت خود روانه زندان شدند؛ برخی از این زندانیان از سال های گذشته در زندان بوده و در طول این سال حکم زندان این افراد ادامه داشته است. ولی اغلب این ۳۲ زندانی پس از پایان دوران محکومیت خود در طول این سال از زندان آزاد شده اند. (شرح در جدول شماره ۳)

اعدام در شهرهای آذربایجان

بر اساس گزارش منابع رسمی و حقوق بشری در سال ۱۳۹۴ دستکم اجرای ۳۰ مورد اعدام در شهرهای مختلف آذربایجان ثبت شد که ۲ مورد از در ملاعام به اجرا گذاشته شد. به جز این رقم هرانا گزارش کرده است تنها در سه ماهه اول سال ۱۳۹۴، ۲۸ نفر در زندان اورمیه اعدام شده اند.

۱- روز ۲اردیبهشت۹۴ روابط عمومی اداره کل دادگستری استان اردبیل از اجرای حکم اعدام ۳ زندانی مرتبط با مواد مخدر در زندان این شهر خبر داد.

۲- روز ۷اردیبهشت۹۴ روابط عمومی اداره کل دادگستری استان زنجان از اجرای حکم اعدام ۲ زندانی در زندان های زنجان و ابهر خبر داد. هویت این افراد «الف.ع» و «م.م» عنوان شده و هر دو به اتهام تجاوز به عنف به اعدام محکوم شده بودند.

۳- روز ۱۹خرداد۹۴ یک زندانی به نام حیدر نقی پور حدودا ۴۰ ساله اهل مراغه، به اتهامات مرتبط با مواد مخدر در زندان مراغه اعدام شد. وی نزدیک به ۸ سال در زندان این شهر در انتظار اجرای حکم اعدام بسر برده بود. (اویان نیوز)

۴- روز ۲۱خرداد۹۴ روابط عمومی دادگستری کل استان اردبیل از اجرای حکم اعدام ۱ زندانی مرتبط با مواد مخدر در زندان این شهر خبر داد. نام و مشخصات این فرد اعلام نشده بود.

۵- روز ۲۱خرداد۹۴ دو برادر به نام های علی و عثمان امینی، منصور فاتحی راد، به همراه سه تن دیگر در ارتباط با جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان اورمیه اعدام شدند. هویت سه تن از افراد اعدام شده نامشخص است و مسئولان و ارگان های قضایی نیز در این باره اطلاع رسانی نکرده اند. (هرانا)

در سه ماهه اول سال ۱۳۹۴، ۲۸ نفر در زندان اورمیه اعدام شده اند، که این تعداد، بیشتر از کل اعدام شدگان سال گذشته زندان اورمیه می باشد. (هرانا)

۶- حسام الدین فرضی زاده نویسنده مشکین شهری، طبق حکم صادره از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری مشکین‌شهر، به اتهام «توهین به مقدسات اسلامی»، «تبلیغ عقاید ضاله» و «ارتداد» به ۷سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و اعدام محکوم شد. (اویان نیوز)

۷- روز ۲۲مهر۹۴ روابط عمومی اداره کل دادگستری استان اردبیل از اجرای حکم اعدام ۲ زندانی مرتبط با مواد مخدر در زندان این شهر خبر داد.

۸- روز ۱۴آبان۹۴ حکم اعدام یک معلم و نویسنده اهل مشکین‌شهر به نام «بیوک محبی» پس از ۱۳ سال حبس اجرا شد. وی در سال ۱۳۸۱ به دلیل اخراج از آموزش پرورش مدیر کل وقت این اداره در تبریز و یکی از مسئولان آموزش پرورش در تهران را کتک می زند، به دنبال این کتک کاری وی تحت تعقیب پلیس بود که پس از دستگیری رئیس وقت آگاهی تبریز سرهنگ بدلی را به قتل رسانده و از صحنه جرم متواری شده بود. وی نویسنده کتاب «ضرب‌المثل‌های دو زبانه‌« است. (اویان نیوز)

۹- روز ۱۸آبان۹۴ فردی متهم به «تجاوز به عنف» که با حکم دادگاه کیفری استان آذربایجان غربی و تأیید دیوان عالی کشور به اعدام محکوم شده بود در برابر جمعیت و جمعی از مسئولان قضایی و انتظامی در میدان جهاد خوی اعدام شد. متهم فردی ۳۰ ساله به هویت ع.س بود که در سال ۱۳۹۲ اقدام به تعرض به دختری در شهر خوی کرده بود. (آذرنگاه)

۱۰- روز ۱۰دی۹۴ سه زندانی مرتبط با مواد مخدر در زندان مراغه اعدام شدند. جواد زارع پور ۴۰ ساله که ۷ سال در زندان مراغه زندانی بود و صابر حمیدی ۳۷ ساله که وی نیز ۶ سال در این زندان زندانی بود به دار آویخته شدند. هویت نفر سوم تاکنون مشخص نشده است. (اویان نیوز)

۱۱- روز ۱۷دی۹۴، یک جوان ۲۵ ساله، به اتهام قتل یک پیرزن شبستری در تیرماه سال ۹۱،  در ملا عام به دار آویخته شد. (تابناک)

۱۲- روز ۱۹دی۹۴ سه زندانی مرتبط با مواد مخدر در زندان اردبیل اعدام شدند. (خبرآنلاین)

۱۳- روز ۲۳دی۹۴ حکم اعدام ۶ زندانی، در زندان اورمیه اجرا شد. این زندانیان به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند. (هرانا)

تجمعات

آبان ماه سال ۹۴ هزاران نفر از شهروندان آذربایجانی در شهرهای تبریز، اورمیه، اردبیل، زنجان، قم، مشکین شهر، خوی و … در اعتراض به توهین‌های مطرح شده در برنامه «فیتیله» دست به اعتراض زدند.

شرکت کنندگان در این اعتراضات با شعارها و در دست داشتن پلاکاردهایی «نژادپرستی در ایران» را محکوم کردند.

این اعتراضات با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و صدها نفر از معترضان در چند شهر بازداشت شدند.

کارگری

۱- روز ۵فروردین۹۴ بیش از ۵۰۰ کارگر پتروشیمی تبریز در اعتراض به ممانعت کارفرما از ورودشان به کارخانه در اداره کار این شهر تجمع کردند. علت ممنوعیت ورود این کارگران به کارخانه که همگی در بخش تعمیرات و نگهداری مشغول به کار بودند خودداری‌شان از امضای قرارداد کار جدید بوده است. (ایلنا)

۲- روز ۲۲فروردین۹۴ یکی از کارگران کارخانه فولاد آذربایجان میانه به نام اکبر عابدینی به مدت ۴ روز در نمازخانه این کارخانه دست به اعتصاب غذا زد. این کارگر تقریبا ۴۰ ساله اهل میانه، بیش از ۱۰ سال در بخش ایمنی کارخانه فولاد آذربایجان مشغول به کار بوده است. سهامداران این کارخانه از دی ماه سال ۹۳ (۴ماه) حقوق این کارگر را پرداخت نکرده بودند. (اویان نیوز)

۳- روز ۳۰فروردین۹۴ جمعی از کارگران کارخانه تراکتورسازی تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه خود مقابل استانداری آذربایجان شرقی تجمع کردند. (اویان نیوز)

۴- روز ۳۰فروردین۹۴ نزدیک به ۳۰۰ کارگر نیروگاه تبریز مقابل ساختمان برق منطقه‌ای این شهر تجمع کردند. این تجمع پس از واگذاری بیش از ۶۰ درصد از سهام این مجتمع صورت گرفت. (ایلنا)

۵- روز ۱۷خرداد۹۴ بیش از ۲۰۰ کارگر نیروگاه تبریز در اعتراض به از سرگیری تلاش‌‌ دولت برای خصوصی‌سازی نیروگاه تبریز و عقب‌افتادگی ۹ ماهه بخشی از مزایای خود در محوطه شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی تجمع کردند. (ایلنا)

۶- روز ۳۱خرداد۹۴ بیش از صد نفر از کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل، در اعتراض به بلاتکلیفی ۱۶ ماهه شان، برابر استانداری اردبیل تجمع کردند. این تجمع اعتراضی با ورود نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد و پلیس تجمع کنندگان را متفرق کرد. بر اثر درگیری ایجاد شده، چند نفر از کارگران مصدوم شدند که توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. (فارس)

۷- روز ۲۱مهر۹۴ جمعی از کارگران اخراجی بخش فضای سبز شهرداری اهر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند. (اویان نیوز)

۸- روز ۲۴آبان۹۴ حدود ۷۰ نفر از کارگران کارخانه تبریزکف مرند، با تجمع در مقابل فرمانداری این شهر، رسیدگی به مطالباتشان را خواستار شدند. (ایرنا)

۹- روز ۱بهمن۹۴ جمعی از کارگران سرنگ‌سازی اردبیل در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایاشان مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند. (فارس)

۱۰- در روزهای پایانی سال ۱۳۹۴ نزدیک به ۱۵۰ نفر از کارگران سازه سیم پویش در شهرستان کلیبر به دلیل عدم تمدید قرارداد از طرف مدیرعامل اخراج شده اند. حسن پور مدیر عامل شرکت دلیل این اخراج‌ها را عدم سود دهی شرکت و تصمیم برای انتقال آن به تهران عنوان کرد. (اویان نیوز)

اقلیت های دینی

در سال ۱۳۹۴ چهار تن از شهروندان اهل حق قیزیلباش به نام های یونس آقایان، سهندعلی محمدی، بخشعلی محمدی و عبادالله قاسم زاده در زندان به سر می برند. از بین این افراد حکم یونس آقایان که به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بوده بود به حبس ابد تقلیل یافت و پس از چند ماه به زندان مهاباد بازگردانده شد.

مسئولان قبرستان عمومی تبریز – وادی رحمت – از دفن یک شهروند بهایی به نام (آقای) مروتی که در ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۳ در تبریز فوت کرده جلوگیری کردند و جسد متوفی را بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی در شهر میاندوآب به خاک سپردند.

۹خرداد۹۴  پس از برگزاری ۱۰ جلسه دادگاه برای ۶ نفر از شهروندان بهایی اهل تبریز، حکم این افراد، به وکیلشان ابلاغ شد. بر اساس این حکم،  فرزاد، سیمین، سحر و نسیم بهادری به همراه شبنم عیسی خانی و راشین صابری هرکدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده اند.

افروز بخشی که در روز جمعه ۲۵دی۹۴ جان خود را از دست داده بود پس از گذشت چند روز اجازه دفن وی به خانواده این شهروند بهایی داده نشد. به گفته فرزند این شهروند بهایی، قرار است جسد وی «به قبرستانی در شهرستان میاندوآب که بیش از ۲ ساعت تا تبریز فاصله دارد منتقل شود». به گفته وی «بیش از ۴۷ شهروند بهایی با فاصله ۲تا ۳ ساعت فاصله از تبریز دفن شده اند و این روند بیش از ۴ سال است که ادامه دارد».

دانشجویی

در آبان ۹۴ میلاد بالسینی مدیرمسئول نشریه تُرکی – فارسی دانشجویی «ائلین» از سوی کمیته انضباطی دانشگاه مراغه به «توبیخ کتبی و درج در پرونده» و «منع موقت از تحصیل به مدت یک نیمسال بدون احتساب سنوات» محکوم شد. این حکم به دنبال توقیف نشریه «ائلین» به این دانشجو ابلاغ شد. (اویان نیوز)

در بهمن ۹۴ نشریه تُرکی – فارسی دانشجویی «دنیز» به مدت ۶ ماه تعلیق شد. به گفته مدیر مسئول این نشریه دلیل تعلیق فعالیت این نشریه «انتشار عکس آتاتورک بر روی جلد نشریه» و «انتشار مطالبی از پیشه وری» بوده است. (اویان نیوز)

دیگر موارد

روز ۲۲شهریور۹۴ شاهرخ زمانی فعال کارگری اهل تبریز که در سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی‌شهر کرج محبوس بود، به طور ناگهانی درگذشت. (نفس در قفس)

روز ۲۲آبان۹۴ عباس لسانی زندانی سیاسی آذربایجانی از زندان اردبیل به زندان شیراز تبعید شد. روز ۱۸آبان۹۴ همزمان با اعتراضات گسترده به توهین‌های مطرح شده در صدا و سیما عباس لسانی در اعتراض به این توهین‌ها و همراهی با این اعتراضات در زندان اردبیل اعلام اعتصاب غذا کرد. (اویان نیوز)

روز ۳۰فروردین۹۴ حمید فرخی دیزج ملک دستفروش آذربایجانی پس از چند روز بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان سینا درگذشت. وی روز ۲۴فروردین۹۴ در اعتراض به جمع آوری بساطش از سوی ماموران شهرداری تبریز اقدام به خودسوزی کرده بود. حمید فرخی دیزج ملک حدودا ۴۳ ساله و پدر ۱ پسر و ۲ دختر صبح دوشنبه ۳۱فروردین۹۴ در آرامستان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد. (اویان نیوز)

روز ۶مهر۹۴ مردی ۴۵ ساله به نام سیروس نیکخو از روستای لکر شهرستان ملکان با ریختن بنزین بر سر خود در محوطه دادگستری این شهر اقدام به خودسوزی کرد. علت خودسوزی وی «عدم رسیدگی دادستان ملکان پیمان محمد پور و بازپرس پرونده بایزدی» عنوان شد. علت شکایت این شهروند آذربایجانی «اعتراض به عدم توجه مسئولان ذی ربط و امتناع از جوابگویی به پرونده فراری دادن دختر۱۴ ساله اش توسط شخصی به نام بهزاد» عنوان شد. وی روز ۱۰ مهر در بیمارستان سینا تبریز درگذشت.(باشگاه خبرنگاران جوان)

در فروردین ۹۴ با گذشت بیش از دو ماه از تولد «آنار»، اداره ثبت احوال شهرهای تهران و کلیبر از صدور شناسنامه برای این کودک آذربایجانی خودداری کردند. الیاس نعمت ‌پور، پدر آنار که پس از تلاش و پیگیری‌های چند ماهه خود موفق به اخذ شناسنامه برای فرزند خود نشده بود گفت: مسئولان اداره ثبت احوال تهران، دلیل عدم صدور شناسنامه را بی معنی و بیگانه بودن نام «آنار» عنوان می کنند، در صورتی که این اسم در تُرکی به معنی «فهمیده» می باشد. این سومین کودکی بود که طی دو سال اخیر مسئولان به دلیل نامگذاری اسم تُرکی، از ارائه اوراق شناسایی اجتناب کردند. (اویان نیوز)

ماموران امنیتی به حسن دمیرچی هرگلی فعال فرهنگی آذربایجانی از اساتید موسیقی آذربایجانی و مؤسس آموزشگاه موسیقی آذربایجانی، گفته اند تا اطلاع ثانوی (حداقل تا بهمن ماه) از سوی دفتر مرکزی وزارت اطلاعات ایران ممنوع الخروج شده است. حسن دمیرچی از اواخر سال ۱۳۹۳، پس از دریافت لوح تقدیر از یک همایش موسیقی در کشور جمهوری آذربایجان و بازگشت به ایران تحت فشار ارگان های امنیتی قرار گرفته است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی ۴ برابر ظرفیت اسمی در زندان های این استان زندانی نگهداری می‌شود. (جوان پرس)

نسخه ی پی دی اف  گزارش سالانه‌ی نقض حقوق بشر در آذربایجان – سال ۱۳۹۴

بیشتر بخوانید : گزارش سالانه ی نقض حقوق بشر در آذربایجان – سال ۱۳۹۳

 

جدول شماره ۱ (بازداشت)

ردیف

نام و نام خانوادگی

زمان و مکان

بازداشت

اتهام

 

علت بازداشت

 

محل نگهداری

 

آخرین وضعیت

۱

فیروز فرج زاده

۱۱فروردین۹۴

بناب

—–

شرکت در مراسم روز طبیعت

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۲

سیف الله کریم داداشی

۱۱فروردین۹۴

بناب

—–

شرکت در مراسم روز طبیعت

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳

رضا گلی زاده

۱۱فروردین۹۴

بناب

—–

شرکت در مراسم روز طبیعت

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۴

بهمن خالقی

۱۲فروردین۹۴

بناب

—–

شرکت در مراسم روز طبیعت

—–

با قرار وثیقه آزاد شد

۵

مهدی کوخیان

۱۲فروردین۹۴

بناب

—–

شرکت در مراسم روز طبیعت

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۶

علیرضا فرشی

۲اسفند۹۳

تهران

—–

کمپین کسب مجوز برای برگزاری مراسم در روز جهانی زبان مادری

زندان اوین

۳۰فروردین۹۴ پس از نزدیک به ۲ ماه بازداشت آزاد شد

۷

علی رضایی

۱۵بهمن۹۳

تهران

اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی

—–

زندان اوین

۲۰اردیبهشت۹۴ با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۸

حافظ سردارپور

۸خرداد۹۴

اردبیل

—–

—–

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۹

سینا حسنی

۱۶خرداد۹۴

اورمیه

تبلیغ علیه نظام

—–

بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران

۲۵خرداد۹۴ با قرار کفالت کارمندی آزاد شد

۱۰

علی عزیزی

۱۶خرداد۹۴

اورمیه

تبلیغ علیه نظام

—–

بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران

۲۱خرداد۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شد

۱۱

گلناز خورشید

۱۶خرداد۹۴

اورمیه

—–

اعمال فشار برای بازداشت پسرش نیما حسنی

—–

ساعاتی پس از بازداشت، آزاد شد

۱۲

غلام قلیزاده

۱۷خرداد۹۴

اورمیه

تبلیغ علیه نظام

—–

بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران

۲۱خرداد۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شد

۱۳

عطا کریمی

۱۷خرداد۹۴

اورمیه

تبلیغ علیه نظام

—–

بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران

۲۵خرداد۹۴ با قرار کفالت کارمندی آزاد شد

۱۴

امیر عباس بنایی کاظمی

۷تیر۹۴

تبریز

—–

—–

بازداشتگاه اطلاعات  تبریز

۲۰تیر۹۴ با قرار کفالت آزاد شد

۱۵

رسول رضوی

۱۹تیر۹۴

تبریز

—–

حمایت از اویغورها در تظاهرات روز قدس

زندان تبریز

۲۴تیر۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلون تومانی آزاد شد

۱۶

حسین رخشانی کیا

۱۹تیر۹۴

تبریز

—–

حمایت از اویغورها در تظاهرات روز قدس

زندان تبریز

۲۳تیر۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلون تومانی آزاد شد

۱۷

سئویندیک لطفی

۱۹تیر۹۴

تبریز

—–

حمایت از اویغورها در تظاهرات روز قدس

زندان تبریز

۲۳تیر۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلون تومانی آزاد شد

۱۸

ابراهیم نوری

۱۹تیر۹۴

اهر

—–

حمایت از اویغورها در تظاهرات روز قدس

بازداشتگاه سپاه پاسداران

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۱۹

میلاد عظیمی

۱۹تیر۹۴

اهر

—–

حمایت از اویغورها در تظاهرات روز قدس

بازداشتگاه سپاه پاسداران

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۲۰

جعفر رستمی راد

۲۳تیر۹۴

آستارا

—–

—–

زندان آستارا

قرار وثیقه ی ۱۰ میلیون تومانی پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۲۱

عباس شادمند

۲۶تیر۹۴

کلیبر

تبلیغ علیه نظام

حضور در قلعه تاریخی بابک

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی کلیبر

۲۷تیر۹۴ با قرار ضمانت  آزاد شد

۲۲

اکبر ابولزاده

۲۶تیر۹۴

کلیبر

تبلیغ علیه نظام

حضور در قلعه تاریخی بابک

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی کلیبر

۲۷تیر۹۴ با قرار ضمانت  آزاد شد

۲۳

فردین مرادپور

۲۶تیر۹۴

کلیبر

تبلیغ علیه نظام

حضور در قلعه تاریخی بابک

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی کلیبر

۲۷تیر۹۴ با قرار ضمانت  آزاد شد

۲۴

بهزاد عبدی

۲۶تیر۹۴

کلیبر

تبلیغ علیه نظام

حضور در قلعه تاریخی بابک

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی کلیبر

۲۷تیر۹۴ با قرار ضمانت  آزاد شد

۲۵

محمد رشیدی

۲۶تیر۹۴

کلیبر

تبلیغ علیه نظام

حضور در قلعه تاریخی بابک

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی کلیبر

۲۷تیر۹۴ با قرار ضمانت  آزاد شد

۲۶

قاسم دشتی

۲۶تیر۹۴

کلیبر

—–

حضور در قلعه تاریخی بابک

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی کلیبر

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۲۷

پارسا جعفردوست

۲۹مرداد۹۴

اورمیه

—–

تشویق تیم ملی جمهوری آذربایجان در مسابقات بین المللی کاراته

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۲۸

سهیل دعیری

۱۹شهریور۹۴

اورمیه

—–

—–

بازداشتگاه ۹ پله اورمیه

۲۰شهریور۹۴ آزاد شد

۲۹

مرتضی پروین

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۰

مصطفی پروین

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۱

توحید امیر امینی

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۲

فرشید پیچگانلو

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۳

میثم جولانی

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۴

رحیم نوروزی

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۵

رضا ابراهیمی

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۶

علی واثقی

۱۹شهریور۹۴

اردبیل

اخلال در نظم عمومی

بازکردن پلاکارد در استادیوم تختی اردبیل

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۷

جلال صالح پور

۲۲شهریور۹۴

تبریز

—–

—–

حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی شهر تبریز

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۳۸

سینا ایرجی

۳۱شهریور۹۴

خوی

تبلیغ علیه نظام

دیوار نویسی‌های صورت گرفته در خوی به مناسبت شروع مدارس

—–

۱مهر۹۴ آزاد شد

۳۹

حامد عیوضلو

۳۱شهریور۹۴

خوی

تبلیغ علیه نظام

دیوار نویسی‌های صورت گرفته در خوی به مناسبت شروع مدارس

—–

۱مهر۹۴ آزاد شد

۴۰

حسین حاج حسینلو

۳۱شهریور۹۴

خوی

تبلیغ علیه نظام

دیوار نویسی‌های صورت گرفته در خوی به مناسبت شروع مدارس

—–

۱مهر۹۴ آزاد شد

۴۱

رسول ایرجی

۳۱شهریور۹۴

خوی

تبلیغ علیه نظام

دیوار نویسی‌های صورت گرفته در خوی به مناسبت شروع مدارس

—–

۱مهر۹۴ آزاد شد

۴۲

سینا ارشادی

۱۲مهر۹۴

مشکین شهر

—–

—–

زندان مشکین‌شهر

۱۶مهر۹۴ با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی آزاد شد

۴۳

رضا نورانی

۱۳مهر۹۴

مشکین‌شهر

—–

—–

زندان مشکین‌شهر

۱۶مهر۹۴ با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی آزاد شد

۴۴

علی عزیزی

۱۹مهر۹۴

اورمیه

—–

سر دادن شعار در بازی فوتسال تیم های ایران و روسیه در سالن غدیر

—–

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۴۵

سهیل دعیری

۵آبان۹۴

ارومیه

—–

سر دادن شعار در بازی والیبال شهرداری اورمیه

بازداشتگاه ۹ پله

۶آبان۹۴ آزاد شد

۴۶

امیر ابراهیملو

۵آبان۹۴

ارومیه

—–

سر دادن شعار در بازی والیبال شهرداری اورمیه

بازداشتگاه ۹ پله

۶آبان۹۴ آزاد شد

۴۷

یاسر اکبری

۵آبان۹۴

ارومیه

—–

سر دادن شعار در بازی والیبال شهرداری اورمیه

بازداشتگاه ۹ پله

۶آبان۹۴ آزاد شد

۴۸

هدیه فتحی رستمی

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۴۹

ثریا آذرهوا

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۰

سحر تیرانداز لاله‌زاری

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۱

شایان دولت آبادی

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۲

صفر بیرامی قولان

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۳

رامین بهزاد نهند

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۴

میلاد اصغری

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۵

باقر فرامرزی

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۶

سهیل قادری

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۷

رضا باقری

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۸

محمد شفاییان کویج

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۵۹

ناصر پورخدیو مایان

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۰

ساجد انعامی

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۱

بهرام جودت مایان

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۲

توحید علیجانی

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۳

طیب علیجانی

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۴

امید حاتمی اقدم

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۵

علی پژمان آخوله

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۶

عادل امیرپور سفیده خوان

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۷

حامد نصیبی سیس

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۸

علیرضا عبدالهی میران

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۶۹

فرشاد صادقی خیاوی

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۷۰

علیرضا شعبان قشلاق

۱۸آبان۹۴

تبریز

خلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

—–

۷۱

رحیم غلامی

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۲

علی خیرجو

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۳

میثم جولانی

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۴

مرتضی پروین

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۵

سعید صادقی فر

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۶

توحید امیرامینی

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۷

محسن محسن زاده

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۸

علی واثقی

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۷۹

فرشید پیچگانلو

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

۱۸آذر۹۴ با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

۸۰

بهروز شهبازی

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۸۱

مهرداد شهبازی

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۸۲

هاشم ادیب

۱۸آبان۹۴

اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اردبیل

پس از چند روز بازجویی با قرار وثیقه ی ۸۰ میلیون تومانی آزاد شد

۸۳

آیدین ذاکری

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۸۴

سینا ارشادی

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۸۵

علی فیضی

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

اخلال در نظم عمومی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

۷آذر۹۴با قرار وثیقه ۲۰میلیون تومانی آزاد شد

۸۶

سیامک قارداشی

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۸۷

شاهین نوبخت

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۸۸

سعید امامی زاده

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۸۹

سعید سینه دار

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۰

شبور عسگری

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۱

فرامرز پوراسماعیلی

۱۸آبان۹۴

مشکین شهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۲

اولدوز قاسمی

۱۸آبان۹۴

ارومیه

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۳

میثم توفیق

۱۸آبان۹۴

ارومیه

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۴

هادی حاجی زاده

۱۸آبان۹۴

ارومیه

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۵

امیررضا محمدی

۱۸آبان۹۴

ارومیه

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۶

مهدی تهمزی

۱۸آبان۹۴

ارومیه

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند روز بازجویی آزاد شد

۹۷

نادر عزیزی

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۹۸

رامین عزیزپور

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۹۹

علی احمدی

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۰

اتابک سپهری

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۱

آرمان موسوی

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۲

ائلشن بؤیوکوند

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۳

شهرام روحی

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۴

بهرام برادران

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۵

وحید نریمان

۱۸آبان۹۴

پارس آباد

اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین‌شهر

۲۱آبان۹۴ با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۶

مقصود بصیرپور

۱۹آبان۹۴

ملکان

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۰۷

سجاد افروزیان

۱۹آبان۹۴

ملکان

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان تبریز

۲۸آذر۹۴ با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۸

فردین افروزیان

۱۹آبان۹۴

ملکان

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان تبریز

۲۸آذر۹۴ با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۰۹

سعید سلطانی

۱۹آبان۹۴

جلفا

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۱۰

روزبه سعادتی

۱۹آبان۹۴

تبریز

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

—–

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۱۱

رسول رضوی

۲۱آبان۹۴

تبریز

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان تبریز

در حال گذراندان دوران محکومیت

۱۱۲

صالح ملاعباسی

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۱۳

پریسا ملاعباسی

۲۱آبان۹۴

اهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

ستاد فرماندهی نیروی انتظامی اهر

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۱۴

گونش ملاعباسی

(۱۳ساله)

۲۱آبان۹۴

اهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

ستاد فرماندهی نیروی انتظامی اهر

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۱۵

دنیزملاعباسی

(۹ساله)

۲۱آبان۹۴

اهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

ستاد فرماندهی نیروی انتظامی اهر

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۱۶

حمیرا ترابی

۲۱آبان۹۴

اهر

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

ستاد فرماندهی نیروی انتظامی اهر

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۱۷

اکبر ابولزاده

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۱۸

ابراهیم نوری

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۱۹

مجید نقی‌زاده

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۰

سلیمان کاظمی

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۱

آرش جعفری

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۲

حامد اللهوردی

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۳

مرتضی شکری

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۴

علیرضا چنگیزی

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۵

اسرافیل فتح الله زاده

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۵آبان۹۴ با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۶

جلال دروگری

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۷

مرتضی صفری

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۸

اکبر جهانگیرزاده

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۳آبان۹۴ با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد

۱۲۹

شاهین عین اللهی

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۲آبان۹۴ با قرار کفالت ۲۰میلیون تومانی آزاد شد

۱۳۰

مهدی زنجیر بولاغ

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۲آبان۹۴ با قرار کفالت ۲۰میلیون تومانی آزاد شد

۱۳۱

محمد صالح پور

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۲آبان۹۴ با قرار کفالت ۲۰میلیون تومانی آزاد شد

۱۳۲

عباس دانش

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۲آبان۹۴ با قرار کفالت ۲۰میلیون تومانی آزاد شد

۱۳۳

واحد بسطامی

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۲آبان۹۴ با قرار کفالت ۲۰میلیون تومانی آزاد شد

۱۳۴

سجاد عباسی

۲۱آبان۹۴

اهر

تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اهر

۲۲آبان۹۴ با قرار کفالت ۲۰میلیون تومانی آزاد شد

۱۳۵

بیت الله برزگری

۲۱آبان۹۴

مشکین شهر

تبلیغ علیه نظام

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

۱۰آذر۹۴ با قرار کفالت ۱۰میلیون تومانی آزاد شد

۱۳۶

حسن سیفی

۲۰آبان۹۴

مشکین شهر

—–

اعمال فشار برای بازداشت برادرش سیامک سیفی

—–

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۳۷

ابراهیم سیفی

۲۷آبان۹۴

مشکین شهر

—–

اعمال فشار برای بازداشت برادرش سیامک سیفی

—–

پس از چند ساعت آزاد شد

۱۳۸

یاور سلطانی

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۳۹

جواد سلطانی

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۰

جهانبخش سلطان‌زاده

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۱

مهدی شریفی

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۲

هادی حسین‌زاده

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۳

جواد جعفرپور

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۴

حسن جمالی

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۵

مجید نقی‌زاده

۲۹آبان۹۴

تبریز

اخلال در نظم عمومی

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

زندان تبریز

۱۱آذر۹۴  با قرار کفالت آزاد شد

۱۴۶

محمد نجفی

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۷

علی رشیدی

۲۹آبان۹۴

تبریز

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

۱۴۸

مهدی شیرزاد

۲۹آبان۹۴

تبریز

—–

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

پس چند روز آزاد شد

۱۴۹

اوروج دهقانی

۲۹آبان۹۴

تبریز

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

۱۵۰

اسماعیل دهقانی

۲۹آبان۹۴

تبریز

اعتراض به نژادپرستی در دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

۱۵۱

رامین حسن‌زاده

۱۸آذر۹۴

پارس آباد

—–

عرضه کتاب تُرکی و چاپ عکس هایی از اماکن تاریخی آذربایجان

حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی پارس‌آباد

پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد

۱۵۲

سیامک سیفی

۱۹آذر۹۴

مشکین شهر

تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان مشکین شهر

۲دی۹۴ با قرار ضمانت آزاد شد

۱۵۳

اسکندر علی‌میرزایی

۵دی۹۴

نقده

—–

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان نقده

۹دی۹۴ با قرار ضمانت آزاد شد

۱۵۴

عطا کریمی

۶دی۹۴

اورمیه

اخلال در نظم عمومی

شرکت در تجمع در  اعتراض به  برنامه فیتیله

زندان اورمیه

۲۱دی۹۴ با قرار وثیقه ۵ میلیون تومانی آزاد شد

۱۵۵

اسدالله اسدی

۳۰دی۹۴

تبریز

تمرد از دستورات پلیس، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و شعار و نوشته هایی علیه مسئولان کشور

اعتراض به تضییع حقوقش از سوی اداره آموزش و پرورش

زندان تبریز

۱۱بهمن۹۴ با قرار وثیقه آزاد شد

۱۵۶

عسگر اکبرزاده

۱۱بهمن۹۴

شهر گیوی (کوثر) از توابع استان اردبیل

—–

—–

بازداشتگاه حفاظت اطلاعات اردبیل

۱۲اسفند۹۴ با قرار کفالت ۱۰ میلیون آزاد شد

۱۵۷

مرتضی نورمحمدی

۲۴اسفند۹۴

شبستر

ترویج پان ترکیسم و قوم گرایی از طریق برپایی نمایشگاه کتاب

برگزاری نمایشگاه کتاب

دادگاه شبستر

پس از چند ساعت با قرار وثیقه ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد

جدول شماره ۲ (محکومیت در دادگاه)

ردیف

نام و نام خانوادگی

اهل

دادگاه

اتهام

حکم بدوی

حکم قطعی

۱

عباس لسانی

اردبیل

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ سال حبس تعزیری

۱ سال حبس تعزیری

۲

مهدی دیهمی

چهاربرج (از توابع شهرستان میاندوآب)

شعبه اول دادگاه انقلاب مراغه

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ سال حبس تعزیری

۱ سال حبس تعزیری

۳

حسین علی محمدی

تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

توهین به مقدسات اسلام و تحریق اموال عمومی

۱۰ سال حبس تعزیری

۲ سال حبس تعزیری

۴

طه کرمانی

تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

توهین به مقدسات اسلام و تحریق اموال عمومی

۱۰ سال حبس تعزیری

۲ سال حبس تعزیری

۵

آتیلا سیفی

میاندوآب

شعبه ۱۰۲ دادگاه عمومی جزایی میاندوآب

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۶ ماه حبس تعزیری

تبرئه

۶

اسلام علی اکبرلو

خوی

شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ ماه حبس تعزیری

۱ ماه حبس تعزیری

۷

آراز خاصه تراش

خوی

شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ ماه حبس تعزیری

۱ ماه حبس تعزیری

۸

امین حاجیلو

خوی

شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ ماه حبس تعزیری

۱ ماه حبس تعزیری

۹

جعفر رستمی راد

اردبیل

شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان آستارا

تخریب اموال دولتی

۶ ماه حبس تعزیری

—–

۱۰

رسول رضوی

تبریز

شعبه ۲ دادگاه انقلاب

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی به مدت دو سال

—–

۱۱

حسین رخشانی کیا

تبریز

شعبه ۲ دادگاه انقلاب

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی به مدت دو سال

—–

۱۲

سئویندیک لطفی

تبریز

شعبه ۲ دادگاه انقلاب

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی به مدت دو سال

—–

۱۳

مرتضی پروین

اردبیل

شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری اردبیل

اخلال در نظم عمومی

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۱۴

مصطفی پروین

اردبیل

شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری اردبیل

اخلال در نظم عمومی

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۱۵

توحید امیرامینی

اردبیل

شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری اردبیل

اخلال در نظم عمومی

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۱۶

میثم جولانی

اردبیل

شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری اردبیل

اخلال در نظم عمومی

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۱۷

صالح پیچگانلو

اردبیل

شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری اردبیل

اخلال در نظم عمومی

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

۱۸

هاشم ادیب

اردبیل

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

شرکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور و فراهم نمودن وسایل ارتکاب آن غیر از محاربه

۲ سال حبس تعلیقی به مدت ۳ سال

—–

۱۹

سعید صادقی فر

اردبیل

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

۳ ماه حبس تعزیری

۳ ماه حبس تعزیری

۲۰

توحید امیرامینی

اردبیل

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

۳ ماه حبس تعزیری

۳ ماه حبس تعزیری

۲۱

صالح پیچگانلو

اردبیل

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

۳ ماه حبس تعزیری

۳ ماه حبس تعزیری

۲۲

میثم جولانی

اردبیل

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

۳ ماه حبس تعزیری

۳ ماه حبس تعزیری

۲۳

محسن محسن‌زاده

اردبیل

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور

۳ ماه حبس تعزیری

۳ ماه حبس تعزیری

۲۴

هدیه فتحی رستمی

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۲۵

ثریا آذرهوا

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۲۶

سحر تیرانداز لاله‌زاری

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۲۷

شایان دولت آبادی

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۲۸

صفر بیرامی قولان

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۲۹

رامین بهزاد نهند

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۰

میلاد اصغری

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۱

باقر فرامرزی

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۲

سهیل قادری

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۳

رضا باقری

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۴

محمد شفاییان کویج

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۵

ناصر پورخدیو مایان

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۶

ساجد انعامی

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۷

بهرام جودت مایان

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۸

توحید علیجانی

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۳۹

طیب علیجانی

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۴۰

امید حاتمی اقدم

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۴۱

علی پژمان آخوله

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۴۲

عادل امیرپور سفیده خوان

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۴۳

حامد نصیبی سیس

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۴۴

علیرضا عبدالهی میران

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۴۵

فرشاد صادقی خیاوی

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

۴۶

علیرضا شعبان قشلاق

—–

شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری تبریز

اخلال در نظم عمومی از طریق حضور و مشارکت در تجمع غیرقانونی

۱ سال حبس تعلیقی به مدت سه سال و ۷۴ ضربه شلاق

—–

جدول شماره ۳ (اجرای احکام زندان)

ردیف

نام و نام خانوادگی

زمان بازداشت

محل نگهداری

دادگاه

اتهام

حکم

آخرین وضعیت

۱

آیت مهرعلی بیگلو

۲۰دی۹۱

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

تشکیل گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام

۹ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۲

لطیف حسنی

۱۸بهمن۹۱

زندان رجایی شهر کرج

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

تشکیل گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام

۹ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۳

شهرام رادمهر

۱۸بهمن۹۱

زندان مشکین شهر

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

تشکیل گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام

۹ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۴

بهبود قلیزاده

۲۸بهمن۹۱

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

تشکیل گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام

۹ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۵

حسین علی محمدی

۱۹اسفند۹۳

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

تبلیغ علیه نظام،  توهین به رهبری، توهین به مقدسات اسلام و تحریق اموال عمومی

۱۳ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۶

مرتضی مرادپور

۲۸اردیبهشت۹۴

زندان مرکزی تبریز

دادگاه انقلاب تبریز

اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم بر علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام

۳ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۷

نقی احمدی آذر مقدم

۲تیر۹۴

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

جاسوسی به نفع آذربایجان، فعالیت تبلیغی علیه ایران و خرید و فروش سلاح کمری

۵ سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از سفر به جمهوری آذربایجان

درحال گذراندن دوران محکومیت

۸

عباس لسانی

۳۱تیر۹۴

زندان شیراز

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۹

رسول رضوی

۲۱آبان۹۴

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۲ دادگاه انقلاب

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی به مدت دو سال

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۰

مهدی دیهمی

۳آذر۹۴

زندان مراغه

شعبه ۱ دادگاه انقلاب مراغه

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۱

ایرج محمدی

۱مهر۸۶

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۲دادگاه نظامی استان آذربایجان غربی

فعالیت در جریان پان ترکیسم و ارتباط با نهادهای خارجی (جاسوسی)

۱۰ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۲

عطا فرساد

۲۴مهر۹۳

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب و جزایی تبریز

تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور و توهین به مقدسات

۳ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۳

محمد جراحی

۲۵دی۹۰

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز

اجتماع و تبانی  و تبلیغ علیه نظام

۵ سال و ۶ماه حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۴

یونس آقایان

مهر ماه ۱۳۸۳

زندان مهاباد

—–

محاربه

حبس ابد

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۵

سهندعلی محمدی

مهر ماه ۱۳۸۳

زندان‌ یزد

—–

—–

۱۶ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۶

بخشعلی محمدی

مهر ماه ۱۳۸۳

زندان‌ یزد

—–

—–

۱۶ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۷

عبادالله قاسم‌زاده

مهر ماه ۱۳۸۳

زندان‌ یزد

—–

—–

۱۶ سال حبس تعزیری

درحال گذراندن دوران محکومیت

۱۸

شکرالله قهرمانی فرد

۳تیر۹۴

زندان مرکزی تبریز

دادگاه انقلاب تبریز

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۶ ماه حبس تعزیری و سه ماه انفصال از خدمت

۱۹مرداد۹۴ آزاد شد

۱۹

اسدالله اسدی

۲۳تیر۸۹

زندان اوین

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران

همکاری با دول متخاصم  و ظاهرا عضویت در حزب خلق مسلمان

۱۰ سال حبس تعزیری

۱۰خرداد۹۴   آزاد شد

۲۰

علی صمدپور

۷مهر۹۲

زندان سراب

دادگاه انقلاب سراب

فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری

۲ سال حبس تعزیری

۱۲خرداد۹۴

آزاد شد

۲۱

حمید توحیدی

۲۴مهر۹۲

زندان سراب

دادگاه انقلاب سراب

تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های غیرقانونی

۲ سال حبس تعزیری

آزاد شد

۲۲

داود عظیم زاده

۸شهریور۹۳

زندان مرکزی تبریز

شعبه اول دادگاه انقلاب مراغه

عضویت در دسته یا جمعیت با هدف بر هم زدن امنیت کشور

۱ سال حبس تعزیری و ۱ سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال

۲۸خرداد۹۴ آزاد شد

۲۳

سعید متین‌پور

۴خرداد۸۶

زندان اوین

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران

ارتباط با بیگانگان و فعالیت تبلیغی علیه نظام

۸ سال حبس تعزیری

۴شهریور۹۴

آزاد شد

۲۴

محمود فضلی

۱۱دی۹۱

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز

تشکیل گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام

۹ سال حبس تعزیری

۳۰شهریور۹۴ آزاد شد

۲۵

نیما حسنی

۴مهر۹۴

زندان اورمیه

شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ ماه حبس تعزیری

۲۶مهر۹۴ آزاد شد

۲۶

ابراهیم فرج‌زاده

۳۰مهر۹۴

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۶ ماه حبس تعزیری

آزاد شد

۲۷

اسماعیل برزگری

۲۰اردیبهشت۹۰

زندان اوین تهران

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران

ارتباط با بیگانگان و تبانی و اجتماع و تبانی

۷ سال حبس  تعزیری

۱۵مهر۹۴ آزاد شد

۲۸

رسول حیدر‌زاده

۲۰اردیبهشت۹۰

زندان اوین تهران

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران

ارتباط با بیگانگان و تبانی و اجتماع و تبانی

۷ سال حبس  تعزیری

آزاد شد

۲۹

حسن زارع زکلیکی

۲۱اسفند۹۱

زندان مرکزی تبریز

شعبه ۱ دادگاه انقلاب و شعبه ۱۰۴ جزایی تبریز

بر هم زدن امنیت عمومی، توهین به رهبری و توهین به انبیا

۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری

آزاد شد

۳۰

اسلام علی اکبرلو

۲۴آذر۹۴

زندان خوی

شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ ماه حبس تعزیری

۳۰آذر۹۴ آزاد شد

۳۱

آراز خاصه تراش

۲۴آذر۹۴

زندان خوی

شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ ماه حبس تعزیری

۳۰آذر۹۴ آزاد شد

۳۲

امین حاجیلو

۲۴آذر۹۴

زندان خوی

شعبه ۱ دادگاه انقلاب خوی

فعالیت تبلیغی علیه نظام

۱ ماه حبس تعزیری

۳۰آذر۹۴ آزاد شد

درباره این مطلب نظر دهید