انتخاب زبان

آخرین اخبار

گوتنبرگ سوئد: تجمع اعتراضی در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجانی و احوازی

fezl

اویان نیوز: جمعی از فعالان آذربایجانی وعرب احواز در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجانی و احوازی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از یورد تی وی ، ساعت ۱۳ ظهر یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۲  جمعی از فعالان آذربایجانی وعرب احوازی ساکن سوئد در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجانی و احوازی تجمع اعتراضی برگزار کردند. شرکت کنندگان این تجمع با سردادن شعارهایی احکام  طولانی مدت صادره  برای پنج فعال مدنی آذربایجانی و احکام اعدام برای پنج فعال فرهنگی عرب احوازی و همچنین سیاست پاکسازی فرهنگی وهویتی در ایران را محکوم کردند.

در این تجمع پلاکارد وعکس های زندانیان آذربایجانی وعرب احوازی(اهل خلفیه) توسط شرکت کنندگان حمل و بوروشورهایی در دفاع از این زندانیان میان رهگذران سوئدی توزیع گردید.

شرکت کنندگان این تجمع آزادی و لغو احکام ۹ سال زندان لطیف حسنی ، آیت مهرعلی بیگلو(یوروش)، بهبود قلی زاده، شهرام رادمهر و محمود فضلی و آزادی دیگر فعالین در بند آذربایجانی ، همچنین لغو اعدام هاشم شعبانی نژاد، هادی راشدی، محمدعلی عموری نژاد، سید یابر البوشوکه و سید مختار البوشوکه را خواستار شدند.

این تجمع اعتراضی تا ساعت ۱۴ ادامه یافت.

لازم به ذکر است این تجمع اعتراضی از سوی کمیته مدافع از زندانیان سیاسی آذربایجان (گوتنبرگ)، آذوح ،  GAQP ، GADP ، AZERBAYCAN EVI تدارک دیده شده بود.

عسگر مجردی / خبرنگار یورد تی وی

 استفاده از این خبر فقط با ذکر “ویرایش خبر از اویان نیوز” مجاز است

درباره این مطلب نظر دهید