انتخاب زبان

دانش و فن آوری

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

گوگل: حمله گسترده به حساب دهها هزار ایرانی در جی میل

Gmail

اویان نیوز: گوگل اعلام کرد حملات سازمان‌یافته هکری علیه حساب‌های کاربری ایرانیان شدت گرفته است. گوگل می‌گوید ردپای دولت ایران را در این حمله‌ها می‌بیند و احتمال می‌دهد این حملات با انتخابات ریاست‌جمهوری ارتباط دارد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از دویچه وله، شرکت “گوگل” روز چهارشنبه(۱۲ ژوئن) با انتشار بیانیه‌ای از حملات سازمان یافته هکری علیه ده‌ها هزار حساب کاربری متعلق به کاربران ایران در آستانه‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد.

گوگل که نوع این حملات هکری را “فیشینگ” از طریق ایمیل توصیف کرد، گفت بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد که حمله‌ها از ایران سازماندهی شده است.

اریک گروس، معاون مدیرعامل گوگل اعلام کرد که این حمله‌ها احتمالا “دلایل سیاسی” دارد و به تلاش ایران برای پیگیری فعالیت‌های کاربران در آستانه انتخابات مربوط است.

کاربرانی که هدف این حمله قرار گرفتند از آدرسی که بسیار مشابه آدرس جی‌میل است ایمیلی دریافت کردند که از آن‌ها می‌خواهد روی لینکی که برای حفاظت از رمز عبور آن‌هاست، کلیک کنند.

گوگل از همه کاربران ایرانی که این ایمیل را دریافت کردند خواست تا به‌هیچ‌وجه روی این لینک کلیک نکنند؛ با کلیک بر این لینک جعلی رمز عبور کاربر به دست هکرها خواهد افتاد.

بیانیه‌ی گوگل تاکید می‌کند که ۲ سال قبل نیز حملات مشابهی علیه حساب کاربری هزاران کاربر ایران صورت گرفت و تاکید کرد که در آن حمله نیز ردپای “دولتی مشخص” دیده می‌شد.

گوگل در وبلاگ مربوط به حفظ امنیت خود نیز با انتشار اسکرین شاتی از ایمیل هکرها، نوشت:«حفاظت از امنیت کاربران اولویت اصلی ماست. ما اقدامات لازم برای کاهش ریسک و اطلاع‌رسانی درباره تهدیدهای هکری را ادامه خواهیم داد.»

اریک گروس نیز به کاربران ایرانی توصیه کرد:« به‌ویژه اگر ساکن ایران هستید به شما توصیه می‌کنیم امکان رمزعبور دومرحله‌ای جی‌میل را فعال کنید تا کمتر در معرض چنین تهدیدهایی قرار گیرید.»

معاون مدیرعامل گوگل همچنین از کاربران خواست تا همیشه به آدرس فرستنده دقت کنند؛ بسیاری از نشانی‌های ایمیلی حملات هکری بسیار مشابه ایمیل اصلی است اما یک یا دو فرق جزئی دارد که توجه به آن مانع از افتادن در دام هکرها می‌شود.

درباره این مطلب نظر دهید