انتخاب زبان

آخرین اخبار

یونس آقایان علیبگلو، در اعتصاب غذای خشک به سر میبرد

اختصاصی اویان نیوز :  یونس آقایان علیبگلو، زندانی عقیدتی محکوم به مرگ در ۶ مین روز اعتصاب غذای خشک به سر میبرد.
به گزارش خبرنگار اویان نیوز یونس آقایان علیبگلو از پیروان آئین اهل حق ، در اعتراض به انتقال خود از زندان مهاباد در ۶ دی ۹۱ به سلول انفرادی زندان اورمیه  به اعتصاب غذای خشک دست زده است .
یونس آقایان به اتهام انتشار عقاید کفرآمیز، توهین به رهبری، تمرد در مقابل نیروی انتظامی و محاربه از طریق اقدام مسلحانه علیه جمهوری اسلامی از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب مهاباد به ۵ سال حبس تعزیری و اعدام محکوم گردیده و حکم اعدام این زندانی سیاسی- عقیدتی از سوی شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور تایید شده است.اکنون با انتقال وی به سلول انفرادی زندان اورمیه، بیم اجرای حکم اعدام وی می رود .
یونس آقایان علیبگلو اهل روستای اوچ تپه از توابع شهرستان میاندوآب است که به همراه چهار هم آئین خود در ۳۱شهریور۸۳ توسط نیروهای امنیتی در درگیری موسوم به روستای اوچ تپه دستگیر و سپس به اعدام محکوم گردید.
سه متهم دیگر این پرونده به نامهای سهندعلی محمدی، بخشعلی محمدی و عبادالله قاسم‌زاده در دادگاه تجدید نظر به ۱۳ سال زندان در تبعید ( به یزد) محکوم و یک تن دیگر به نام مهدی قاسم‌زاده نیز به اعدام محکوم و حکم نامبرده در بهمن ماه سال ۸۷ اجرا شد. گفتنی است نیروهای امنیتی از تحویل جسد وی به خانواده اش خودداری نمودند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید