انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

یک سال است دنبال یارانه اسب‌ها می‌‌دویم!

IMG10553750

اویان نیوز: سرپرست فدراسیون سوارکاری با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای دریافت یارانه علوفه و نگهداری اسب‌ها گفت: یک سال است دنبال یارانه اسب‌ها هستیم ولی این تلاش‌ها بی‌نتیجه مانده است.

محمود حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص بی‌سرانجام ماندن تلاش‌های وی و همکارانش برای دریافت یارانه اسب‌ها ضمن بیان مطلب فوق گفت: در این باره پیگری‌های زیادی داشتیم. ما معتقدیم که نگهداری و پرورش اسب یک نوع سرمایه گذاری است و اگر برای بخش‌های دیگر مثل صنعت گاو و گوسفند یارانه تعلق می‌گیرد چرا در بخش اسب این کار صورت نگرفته است.

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: به هرحال اگر قرار است اسب‌های ورزشی را توسعه دهیم و در میادین بین‌المللی نیز حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم، باید مشکلات را کاهش دهیم.

سرپرست فدراسیون سوارکاری افزود: سوارکاری و آموزش آن جزو آموزه‌های دینی ما است و بزرگان دین در خصوص این ورزش تاکید فراوان دارند. رهبر معظم انقلاب هم در خصوص سوارکاری و چوگان توصیه‌های خوبی داشته‌اند.  به همین دلیل باید خدماتی که ارائه می‌شود، متناسب با این رشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه اسب هم مثل یک صنعت دامداری است که انتظار می‌رفت وزارت جهاد و کشاورزی در این باره حمایت‌های لازم را به عمل بیاورد چرا که با انجام طرح هدفمندی یارانه‌ها به یک باره قیمت علوفه، جو و سایر نیازهای نهادهای دامی چندین برابر شد و سوارکاران با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.

حیدری در پایان گفت: تولید و پرورش اسب ارزش افزوده بالایی دارد. متاسفانه کار خیلی سخت شده و بسیاری از افراد سرمایه گذاری‌های خود را برای پرورش اسب‌های مسابقه‌ای کاهش داده‌اند. تصورم این است که سوارکاری کشور مظلوم واقع شده و با این روند انگیزه‌ها برای حضور در این عرصه از بین می‌رود.

درباره این مطلب نظر دهید