انتخاب زبان

آخرین اخبار

۸۰ هزار ایرانی هر سال بر اثر آلودگی‌های محیطی جان می‌دهند

اویان نیوز:رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی سالانه ۸۰ هزار ایرانی جان خود را بر اثر عوامل محیطی از دست می‌دهند که این رقم متوسط میانگین جهانی است.
به گزارش فارس، کاظم ندافی پیش از ظهر امروز در چهارمین جشنواره بهداشت محیط اظهار داشت: در برنامه استراتژی که برای نظام سلامت کشور تعریف کردیم در نظر داریم که در سال ۱۴۰۴ بالاترین سطح سلامت را برای مردم در منطقه داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی سالانه حدود ۸۰ هزار مرگ در کشور ما ناشی از عوامل محیطی که در محیط کار و اطراف وجود دارد اتفاق می‌افتد افزود: این آمار ۲۱ درصد از مرگ و میر کشور را به خود اختصاص داده در حالی که متوسط مرگ و میر ناشی از آلودگی محیطی در دنیا ۱۵ تا ۳۰ درصد است.
ندافی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات سنتی را در بخش آب نداریم هر چند مشکلات جدیدی به ویژه آلاینده‌ها در این موضوع وارد شده است.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: پوشش توالت بهداشتی یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. چرا که در برخی روستاهای کشور کمتر از ۵۰ درصد پوشش توالت بهداشتی وجود دارد که ما را در رسیدن به اهداف هزاره دچار مشکل می‌کند و متأسفانه برای این امر متولی خاصی وجود ندارد.

فارس

درباره این مطلب نظر دهید