انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعتصاب زندانیان بند 350 اوین / شکستگی دنده اسماعیل برزگری

evin-bb

اویان نیوز: گروهی از زندانیان بند ۳۵۰ در واکنش به یورش پنج شنبه گذشته ماموران به این زندان، و ممانعت از اعزام مجروحین به بیمارستان و بی خبری از زندانیان منتقل شده به انفرادی، اعلام اعتصاب غذا کردند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از کمپین صلح فعالان در تبعید، پس یورش ماموران و ضرب و جرح زندانیان سیاسی بند ۳۵۰، زندانیان این بند، هم اکنون در اعتصاب غذا به سر می برند و اعلام کرده اند تا زمان مشخص شدن وضعیت سی و دو تن از هم بندی های خود که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

عصر پنجشنبه غلامحسین اسماعیلی رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، هر گونه درگیری و ضرب و شتم زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین توسط ماموران و زندانبانان را تکذیب کرده است.

امید بهروزی و اسماعیل برزگری به ترتیب بر اثر پارگی عروق دست و شکستگی قفسه سینه به صورت اورژانسی به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و بستری شدند.

ماموران امنیتی پس از چند ساعت این دو زندانی را به بهداری زندان و سپس دستکم یکی از آنها به سلول های انفرادی فرستاده شده اند.

از سوی دیگر  گزارشها از بهداری اوین حاکی از  رفتار نامتعارف با زندانیان است.

امید بهروزی که از نواحی مختلف دچار بریدگی و خونریزی شده و اسماعیل برزگری که دو دنده‌ اش شکسته‌شده، دو زندانی هستند که با دستبند و پابند به تخت بهداری زنجیر شده اند و از تماس آن‌ها با سایر زندانیان حاضر در بهداری جلوگیری می‌شود.

همچنین اخبار نگران کننده ای در مورد وضعیت سلامتی سی تن از زندانیان منتقل شده به سلولهای انفرادی و عدم پانسمان حداقلی جراحت های آنان در دست است.

پنجشنبه ۲۸فروردین۹۳ نیروهای گارد ویژه با حمله به بند ۳۵۰ اوین زندانیان سیاسی این بند را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

اسدالله اسدی و سعید متین پور ۲ تن از فعالان آذربایجانی به همراه عبدالفتاح سلطانی، محمد امین هادوی، بهنام ابراهیم زاده، بهزاد عرب گل، هوتن دولتی جز ۳۲ تن از زندانیان سیاسی می باشد که پس از ضرب و جرح به انفرادی این زندان منتقل شده اند.

به گزارش رادیو فردا ، سایت کلمه روز شنبه ۳۰فروردین۹۳ «شهادت‌نامه» ۷۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین خطاب به دادستان تهران را منتشر کرد که در آن اسامی مجروحان حمله به زندانیان این بند و شرح جراحات آنها آمده است.

ورود نیروهای اطلاعاتی به داخل بند ۳۵۰ و ضرب و جرح، تخریب اموال شخصی و عمومی، توهین، تهدید، به کار بردن الفاظ رکیک و فحاشی، هتک حیثیت و حرمت اشخاص، از مواردی است که در شهادت‌نامه زندانیان سیاسی زندان اوین ذکر شده است.

کامیار ثابت صنعت، امید بهروزی، اکبر امینی ارمکی، اسماعیل برزگری، علیرضا رجایی، امین چالاکی، مسعود عرب چوبدار، فرشید فتحی، حسین رونقی ملکی، مجید محمدی معین، اصغر قطان، عماد بهاور و پیمان کاسن‌نژاد ۱۳ زندانی‌ای هستند که به شهادت هم‌بندان‌شان بر اثر ضرب و شتم ماموران امنیتی و زندانبانان، با مصدومیت و جراحات متعدد روبه‌رو شده‌اند.

همچنین سازمان عفو بین‌الملل در پی انتشار گزارش‌هایی در مورد ضرب‌وشتم زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین، با ابراز نگرانی در مورد خطری که آنها را تهدید می‌کند، هشدار داده است.

عفو بین‌الملل می‌گوید گزارش‌ها در مورد حمله زندانبانان به بند ۳۵۰، سبب شده است که در مورد امنیت زندانیان ترس و نگرانی به وجود بیاید.

این سازمان با استناد به گزارش‌های منتشر شده در این مورد در رسانه‌ها، به انتقال ۳۲ زندانی به بندهای انفرادی و زخمی شدن برخی از آنها اشاره کرده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

سعید متین پور پس از ضرب و شتم به انفرادی زندان اوین انتقال یافت

لغو اعزام سعید متین‌پور به بیمارستان خارج از زندان

ونکوور: کمپین امضای عفو بین الملل با خواست آزادی زندانیان سیاسی آذربایجانی

کمپین امضای یک هفته ای عفو بین الملل آلمان با خواست آزادی برای «سعید متین پور» و «شاهرخ زمانی»

عطیه طاهری: سعید صدای کسانی بود که هیچ رسانه‌ای نداشتند

«عطیه طاهری» همسر «سعید متین‌پور»: سعید متین پور استثنای قاعده اوین است

همسر سعید متین پور: همسر من نیاز به درمان فوری دارد

ونکوور کانادا : کمپین امضای آداپ برای آزادی سعید متین پور و دیگر زندانیان سیاسی آذربایجانی

ویژه نامه‌ی گرامیداشت سالروز تولد سعید متین پور

پیام سعید متین‌پور از اوین: همه باید برای نجات جان اعتصاب کنندگان تلاش نماییم

سعید متین پور فعال آذربایجانی به بند عمومی منتقل شد

 شش زندانی سیاسی در حمایت از سعید متین پور اعتصاب غذا کردند

سعید متین پور به سلول انفرادی منتقل شد

استقبال در زنجان / دیدار فردین مرادپور با خانواده سعید متین پور

عطیه طاهری :یکدستی زبان یکی از خواسته‌های استبداد است/بسیاری از روشنفکران در این خواسته با استبداد هم‌پیمان شده‌اند

تشدید ناراحتی های جسمانی سعید متین پور در زندان

دیدار جمعی از فعالان حرکت ملی آذربایجان با خانواده سعید متین‌پور

سعید متین‌پور بیش از ۴ سال محرومیت از حداقل حقوق یک زندانی

سعید متین پور اعتصاب غذا کرد

درباره این مطلب نظر دهید