انتخاب زبان

آخرین اخبار

روحانی در تبریز: هیچکس نمی تواند با احساسات مردم آذربایجان بازی کند

f6b8a333_95a6_4adc_8c55_e09ff1ff829c

اویان نیوز: حسن روحانی که صبح امروز وارد کلانشهر تبریز شده است در جمع مردم آذربایجان شرقی در ورزشگاه تختی تبریز به سخنرانی پرداخت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از تسنیم، رئیس‌جمهور در بخش ابتدایی سخنان خود اظهار داشت: دیگر تراکتور تعلق به شما مردم آذربایجان ندارد بلکه متعلق به ایران است. تیمی که آرزوی قهرمانی آن را در مسابقات آسیایی خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: هیچ کس نمی‌تواند با احساسات مردم آذربایجان و تبریز بزرگ بازی کند. اگر کسی در این حادثه مقصر باشد تردید نکنید که دولت با همه توان برای تنبیه او ایستادگی خواهد کرد.

روحانی با اشاره به طرح‌های دولت برای آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در این سفر ۳۲ طرح و پروژه اعلام خواهد شد که همه این ها در سال ۹۴ و ۹۵ تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد که ۹۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات مدنظر دولت برای آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: نگرانی مردم و آذربایجان در زمینه دریاچه اورمیه از‌‌ همان روزهای آغاز دولت مورد توجه بود، در این راستا تلاش می‌کنیم تا شرایط دریاچه اورمیه به شرایط قبل برگردد. در ۲۰ ماه گذشته الگوی کشت تغییر یافته و چاه‌های غیر مجاز بسته شده است، نسبت به گذشته امیدوار هستیم چراکه شرایط دریاچه اورمیه نسبت به ۲ سال قبل بهتر شده است.

وی ادامه داد: مسیر خود را برای احیای دریاچه اورمیه دنبال کرده و گزارش آن را به مردم خواهیم داد، خوشبختانه وضعیت دریاچه تثبیت شده و روز به روز بهتر می‌شود و دولت تا پایان دولت یازدهم به این کار ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور افزود: مردم آذربایجان شرقی از نظر راه و راه آهن مشکلاتی دارند، دولت در این زمینه تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد در همین راستا بزرگ‌راه تبریز – اهر با اختصاص ۹۰ میلیارد تومان تا سال ۹۵ به اتمام خواهد رسید؛ همچنین آزادراه بازرگان ۵ هزار میلیارد تومان نیاز دارد که با سرمایه‌گذاری خارجی و دولت کلنگ‌زنی این بزرگراه صوت می‌گیرد و از امسال فعالیت این طرح آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌آهن تبریز – میانه با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی زیر سازی می‌شود، گفت: دولت برای روسازی و اتمام این راه‌آهن اقداماتی را انجام می‌دهد. همچنین در زمینه بزرگراه ۱۸ کیلومتری تبریز – سهند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده می‌شود و تا سال ۹۵ این راه نیز به اتمام می‌رسد.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: برای آب شرب تبریز و فاضلاب در این شهر و استان در سال ۹۴ و نیز سال ۹۵ اقداماتی صورت خواهد گرفت و برای آب شرب تبریز نیز تصمیمی اتخاذ شده که بخشی از این آب شرب باید از ارس تامین شود که اقدامات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در داخل ورزشگاه تختی یکصدا شعار« یاشاسین تراختور» و «آذربایجان اویاقدی تراختورا دایاقدی» سر می دهند. در بخشی از ورزشگاه، پرچم تراکتور در دست حضار دیده می شود.

به گزارش نصر نیوز، موضوع خشک شدن دریاچه اورمیه از مهمترین خواسته های حاضران است. چندین پلاکارد در این خصوص به نمایش در آمده است.

همچنین پلاکاردهایی با موضوع درخواست آموزش زبان مادری نیز به نمایش در آمده است.

در بخشی دیگر از ورزشگاه کارگران شرکت ماشین آلات صنعتی خواستار خلع ید سرمایه گذار بخش خصوصی این شرکت و تعیین تکلیف این کارخانه هستند. کارگران نیروگاه تبریز هم خواستار رسیدگی به وضعیت این شرکت شدند.

01fe57e1_cd49_4f15_8a74_89c3266d2f77

سابقه خبر در اویان نیوز:

حاشیه هایی از مراسم استقبال روحانی در تبریز

تبریز: اعتراض شهروندان آذربایجانی به خشونت کشیده شد

گزارش تصویری از «کارت قرمز به روحانی»

تبریز: استقبال از روحانی با شعار «آذربایجان اویاقدی، تراختورا دایاقدی»

کمپین «کارت قرمز» فعالان آذربایجانی به «دروغ و تبعیض»

درباره این مطلب نظر دهید