انتخاب زبان

آخرین اخبار

سعیدی:مسؤولان از پاسخگویی فرار نکنند/ در افزایش ۱۳.۹ درصد مالیات شکی نیست

اویان

 اویان نیوز: نماینده تبریز در مجلس با انتقاد از افزایش سهم مالیاتی استان از مسئولان خواست در این رابطه پاسخگو باشند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: سؤال ما این است که وقتی بیشترین مالیات از استان ما اخذ شده چرا باید کمترین بودجه سهم استان آذربایجان‌شرقی شود.

محمداسماعیل سعیدی اظهار کرد: سه تشکل رسمی صنفی از جمله کانون صنعت و معدن، اتاق بازرگانی، دبیر کارفرمایان استان در نامه کتبی به نمایندگان موضوع افزایش بی‌رویه مالیات را اعلام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این موضوع مورد بررسی قرار گرفت، افزود: در افزایش ۱۳.۹ درصد مالیات شکی وجود ندارد و کسی نمی‌تواند کتمان کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به اینکه دو موضوع در رابطه با افزایش مالیات در استان مطرح شده است، گفت: در فضای مجازی برخی مسائل از قبیل مالیات استان اذربایجان‌شرقی ۷ برابر اصفهان و ۲ برابر تهران است و دامن زدن به چنین موضوعاتی درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر افرادی بیان موضوع مالیاتی را بی‌سوادی تلقی می‌کنند شاید منظور افرادی هستند که در فضای مجازی اقدام به نشر برخی موضوعات بدون منبع و بی‌اصل کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولان باید از پاسخگوی فرار نکنند، گفت: باید پاسخگوی این سوال باشند که استان آذربایجان‌شرقی بر چه مبنا و شاخصه‌ای مالیات استان اضافی نوشته شده است؟

سعیدی افزود: درخواست ما این است که وقتی مالیات افزایش می‌یابد و بیشترین مالیات از استان ما اخذ شده چرا باید کمترین بودجه سهم استان آذربایجان‌شرقی شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به اینکه با افزایش مالیات یعنی تمایل به پیشرفت و توسعه تولید داخلی، سرمایه‌گذاری در استان وجود ندارد، تصریح کرد: مسؤولان باید به این موضوع دقت و اهتمام داشته باشند که با افزایش مالیات تاجر و سرمایه‌گذار و تولید کننده کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: هرچه قدر مسؤولان تلاش بر توجیه و فرافکنی در این موضوع بکنند فشار اصلی را مردم خواهند کشید و این امر به بی‌کفایتی برخی از افراد بر می‌گردد که نقش مردم و حضور آ‌ن‌ها در اقتصاد را نمی‌بینند.

مسعود پزشکیان، احمد علیرضابیگی، زهرا ساعی و بی‌مقدار از نمایندگان آذربایجان‌شرقی و سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز از دیگر نمایندگان اعتراض‌کننده به افزایش بی‌رویه مالیات آذربایجان‌شرقی بودند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی روز گذشته در گفت‌و‌گوی مطبوعاتی خود با خبرنگاران گفته بود، رقم افزایش مالیاتی هیچ استانی تاکنون اعلام نشده و رقم ۱۳.۹ درصد رشد درآمدهای استان است که وصول خواهد شد؛ ارقام مطرح شده از سوی برخی افراد، ناشی از بی‌سوادی یا قصد و غرض شخصی است.

درباره این مطلب نظر دهید