انتخاب زبان

آخرین اخبار

عباس لسانی به دادسرای اردبیل احضار شد

Abbas

اویان نیوز: عباس لسانی فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن اردبیل به دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل احضار شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، یکشنبه ۲۲دی۹۲ عباس لسانی فعال ملی – مدنی آذربایجانی به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل احضار شد. علت احضار این فعال آذربایجانی شکایت اداره اطلاعات استان اردبیل علیه وی عنوان شده است.

طبق این احضاریه مهلت حضور عباس لسانی در مجتمع قضائی شهید بهشتی اردبیل ۳ روز عنوان شده است.

در سالجاری عباس لسانی بدفعات به دادسرای شهر اردبیل احضار شده است.

قاضی خندستانی بازپرسی شعبه ۵ عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل در این جلسات اتهامات زیر را به این فعال آذربایجانی تفهیم نموده است :

 ۱- تشکیل گروه “چنلی بئل” جهت اقدام علیه امنیت ملی از طریق به برگزاری تجمعات، راهپیمایی ها و اقدامات مختلف از جمله تجمع در مراسم قلعه بابک در سالهای مختلف، مراسم بزرگداشت ستارخان(در تهران)، مراسم بزرگداشت باقرخان (در تبریز)، مراسم قورخو دده (در اردبیل)، تجمع در کوه سبلان، مراسم بزرگداشت شهدای سولدوز، مراسم سالگرد ابراهیم جعفرزاده در خوی و ایراد سخنرانی در زمان و مکانهای مختلف از جمله مراسم های تشییع جنازه پرفسور فرزانه ، چنگیز بخت آور، مهندس امانی، عادل ارشادی فر ، فرهاد سروناز و …

 ۲- تحریک افکار عمومی با نوشته ها و اعلانات در فضای مجازی و تدارک شب نامه ها و سی دی جهت اقدام علیه امنیت ملی و ایجاد اغتشاشات

 ۳- توهین به رهبری

 ۴- تلاش برای بدست آوردن اسرار اداره اطلاعات و افشای آن، را به وی تفهیم نمود.

عباس لسانی فعال ملی – مدنی آذربایجانی بارها به دلیل فعالیت های مدنی خود از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته است. وی بعلت شرکت در تظاهرات سال ۸۵ اردبیل و شرکت در مراسم سالیانه قلعه بابک در تیر ۸۴ به ۳۰ ماه حبس تعزیری از سوی مراجع قضایی اردبیل و اهر محکوم شده است. وی در طول سالهای ۸۵ ، ۸۶ ، ۸۷  در حال سپری کردن دوران محکومیت خود بوده که مدتی از محکومیت خود را در تبعید و در زندان یزد گذرانده است.

این فعال ملی – مدنی آذربایجان به دلیل شرکت در مراسم قلعه بابک در سالهای ۱۳۸۲ ٬ ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴، به دلیل شرکت در مراسم سالگرد مشروطیت بر سر مزار باقرخان سالار ملی در مرداد ۱۳۸۴، انتشار تقویم ترکی در سال ۱۳۸۲، تحصن اعتراض آمیزی که ۲ تیر ۱۳۸۳ در مسجد سرچشمه اردبیل، روز ۴ خرداد ۱۳۹۰ به دلیل شرکت در سالگرد شهدای خرداد ۸۵ آذربایجان در اورمیه، روز ۱٨ شهریور ۱٣۹۰ در پی اعتراضات مردم آذربایجان به خشکاندن دریاچه اورمیه در اردبیل،  روز۶ مهر ماه سال ۱۳۹۱ به دلیل شرکت در مراسم سالگرد مرحوم ابراهیم جعفرزاده در خوی بازداشت شده است.

این فعال آذربایجانی بارها در مقاطع مختلف بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

سازمان عفوبین الملل، انجمن دفاع از حقوق زندانیان ، سازمانهای مختلف حقوق بشری طی سالیان گذشته در بیانیه های متعدد خود در دفاع از این فعال آذربایجانی و نگرانی از وضعیت وی صادر کرده اند.

abbas l

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است. 

سابقه خبر در اویان نیوز: 

عباس لسانی به دادگاه انقلاب اردبیل “دعوت” شد

توهین به رهبری اتهام جدید عباس لسانی

جلسه بازپرسی عباس لسانی برگذار نگردید

عباس لسانی مجددا به دادگاه اردبیل احضار شد

ﻋﺒﺎﺱ ﻟﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ اردبیل احضار شد

درباره این مطلب نظر دهید