انتخاب زبان

آخرین اخبار

مهدی کوخیان به مرخصی اعزام شد

kuxiyan mm

اختصاصی اویان نیوز: ظهر امروز مهدی کوخیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی حاضر در زندان مراغه به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، شنبه ۵بهمن۹۲ مهدی کوخیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن ملکان با موافقت مسئولان قضایی به مرخصی اعزام شد.

دوشنبه ۹دی۹۲ مهدی کوخیان به دستور پیمان محمد پور دادستان ملکان از سوی ماموران اطلاعات نیروی انتظامی ملکان  به اجبار به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.

علت انتقال اجباری مهدی کوخیان به زندان مرکزی تبریز، اعتراض به شرایط زندان و افزایش مواد مخدر در زندان مراغه عنوان شد.

وی پس از یک هفته حضور در زندان تبریز باره دیگر به زندان مراغه بازگردانده شد.

مسئولان زندان تبریز نیز به این فعال آذربایجانی عنوان نمودند انتقال مجدد وی به زندان مراغه  به دلیل “کمبود فضای زندان تبریز” می باشد.

این فعال  آذربایجانی روز ۴دی۹۲ به علت مقاومت در مقابل انتقال اجباری به زندان تبریز مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی و زندان مراغه قرار گرفت و آن روز پا برهنه به زندان تبریز انتقال یافت ولی به دلیل مسائل اداری مسئولان قضایی تبریز وی را در زندان تبریز پذیرش نکردند.

مهدی کوخیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن ملکان روز ۴خرداد۹۲ توسط ماموران امنیتی بازداشت و روز ۸خرداد۹۲ به زندان مراغه منتقل گردید.

وی روز ۱۵تیر۹۲ در شعبه ۱ دادگاه انقلاب مراغه محاکمه و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام مجددا به ۱ سال حبس تعزیری محکوم گردید. قاضی داور نیا رییس دادگاه انقلاب مراغه به استناد سابقه محکومیت وی در دادگاه انقلاب و گزارش وزارت اطلاعات رای به محکومیت مهدی کوخیان داده است.

سابقا مهدی کوخیان روز ۲۲اسفند۹۱ در دادگاه مراغه محاکمه و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

پیشتر به رغم وخامت وضعیت سلامتی وی، دادستان مراغه با درخواست این فعال آذربایجانی جهت اعزام به پزشک متخصص برای درمان بیماری کلیوی وی مخالفت نموده بود.

پیش از این مهدی کوخیان روز ۱۱دی۹۱ درشهرستان ملکان به همراه عباس(اوختای) ولیزاده بازداشت و پس از ۳ماه نیم بازداشت به قید وثیقه ۴۰میلیون تومان از زندان مراغه آزاد گردید.

درباره این مطلب نظر دهید