انتخاب زبان

آخرین اخبار

واکنش استاندار آذربایجان شرقی به انتقادهای نمایندگان نسبت به افزایش سهم مالیات استان

اویان

اویان نیوز: استاندار آذربایجان شرقی انتقادهای نمایندگان به افزایش سهم مالیات استان را مخالفت با دولت دانسته و آن را در جهت اختلاف بین قومیت ها و انسجام ملی دانست.

به گزارش اویان نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص سهم مالیاتی استان در لایحه بودجه سال ۹۶، افزود: اگر نماینده محترمی نگران لایحه بودجه است می‌تواند به جای طرح نگرانی خود در جامعه و در بین مردم، با ارایه پیشنهاد تغییر و جایگزینی به وظیفه نمایندگی خود عمل کند و نگران کردن مردم به بهانه مخالفت با دولت نهایت بی‌انصافی است.

به گفته وی، نگران کردن مردم از افزایش بی‌رویه سهم مالیاتی استان در سال ۹۶ نهایت بی‌انصافی است و بهانه دادن به دست عده‌ای که از این موضوع برای تفرقه و اختلاف بین قومیت‌ها استفاده می‌کنند، خلاف مصالح کشور و وحدت و انسجام ملی است.

پیشتر رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی نیز ارقام مطرح شده از سوی برخی افراد را ناشی از بی‌سوادی یا قصد و غرض شخصی اعلام کرده بود.

مسعود پزشکیان، احمد علیرضابیگی، زهرا ساعی، شهاب الدین بی‌مقدار و اسماعیل سعیدی از نمایندگان تبریز و سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از جمله نمایندگان اعتراض‌کننده به افزایش بی‌رویه مالیات آذربایجان‌شرقی بودند.

نمایندگان سوء سیاست گذاری مسئولان استانی را موجب افزایش سهم مالیاتی استان دانسته و ضمن نگرانی از این موضوع آن را عاملی برای فرار سرمایه و افزایش مهاجرت از استان بیان می کنند.

در لایحه بودجه سال ۹۶ ایران، افزایش سهم مالیاتی آذربایجان شرقی، ۱۳.۹ درصد لحاظ شده است. این در حالیست که متوسط درآمد مالیاتی کشور ۹.۸ در نظر گرفته شده است. در این لایحه، افزایش سهم مالیاتی برای استان اصفهان ۲ درصد، برای استان فارس ۶.۶ درصد، و برای استان تهران ۶.۷ درصد می باشد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

سعیدی:مسؤولان از پاسخگویی فرار نکنند/ در افزایش ۱۳.۹ درصد مالیات شکی نیست

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه: افزایش بی رویه مالیات ها، چراغ سبز به سرمایه گذاران نیست

ساعی: نگرانی مردم آذربایجان‌شرقی از افزایش غیرمنصفانه مالیات به حق است

خدادادی: افزایش رشد مالیات در آذربایجان شرقی نگران کننده است

سوء سیاست‌گذاری مسؤولان استانی دلیل اصلی افزایش مالیات در آذربایجان‌شرقی است

فرار سرمایه و افزایش مهاجرت در آذربایجان شرقی با افزایش ۱۳.۹ درصدی مالیات

نماینده تبریز: کاهش ۱۸,۵درصدی اعتبارات استان با افزایش سهم مالیات آذربایجان شرقی همخوانی ندارد

انتقاد پزشکیان از افزایش بی‌رویه سهم مالیات آذربایجان‌شرقی در بودجه ٩۶

درباره این مطلب نظر دهید