انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

13 شهرک تازه تاسیس اردبیل فاقد مدرسه است

13910211180515740_PhotoL

اویان نیوز: مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اردبیل گفت: ۱۳ شهرک تازه تاسیس اردبیل فاقد مدرسه است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علی ورودی صبح شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اردبیل با اشاره به کمبود فضای آموزشی در ناحیه یک به ویژه در شهرک‌های جدیدالاحداث تصریح کرد: در حال حاضر در ۲۳ شهرک جدیدالاحداث یا در حال احداث محدوده ناحیه یک آموزش و پرورش اردبیل ۱۳ شهرک فاقد مدرسه است و در ۱۰ شهرک نیز به تعداد محدودی مدرسه وجود دارد در حالی که جلوتر از سایر فضاها ما فضای آموزشی و پرورشی داریم.

وی افزود: اغلب خیرین مدرسه‌ساز مدارس از سه تا ۶ کلاس احداث می‌کنند در حالی که در این شهرستان ما به مدارس بالای ۱۰ کلاسه نیازمندیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اردبیل با انتقاد از حاضر نشدن شهردار و معاون شهردار اردبیل در جلسات شورای آموزش و پرورش ادامه داد: انتظار می‌رود شهردار یا معاون وی در این جلسه حاضر شده و نسبت به فعالیت‌های انجام شده در آستانه سال تحصیلی جدید گزارشی ارائه کرده و از این روند اطلاعاتی بدهد.

ورودی سرانه مدارس را در مناطق روستایی در حد صفر اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه مشارکت مردم نیز بسیار پایین است ما پیشنهاد می‌کنیم تا نسبت به تخصیص سرانه به مدارس روستایی و مدارس شهری برنامه‌ریزی‌ها انجام شود.

این مسئول با اشاره به کسب رتبه زیر ۱۰ در کنکور سراسری از ناحیه یک اردبیل گفت: ۷ نفر در سال ۹۲، ۲۱ نفر در سال ۹۳ و امسال نیز ۳۴ نفر در ناحیه یک اردبیل رتبه زیر هزار به دست آورده‌اند که ما شاهد رشد ۶۲ درصدی در این ناحیه بودیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اردبیل یادآور شد: در مجموع در شهرستان اردبیل امسال یک رکورد در جذب رتبه زیر یک‌هزار به دست آمده که ۵۴ نفر توانستند رتبه زیر یک‌هزار را به دست آورند که یک رشد ۱۵۰ درصدی را در مجموع شاهد هستیم.

علی ورودی به افزایش ۲۰ درصدی مصوب شهریه کلاس‌های مدارس بزرگسالان اردبیل اشاره کرد و افزود: در این زمینه نیز مقرر شده تا مبلغ ۱۰ و ۱۲ هزار تومان به ازای هر واحد حضوری و غیرحضوری در نظر گرفته شود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

پارس‌آباد: تبدیل مدرسه نیمه کاره به محل جمع آوری زباله/گزارش تصویری

اردبیل:۱۰۰ کانکس به عنوان مدرسه در مناطق عشایری دایر است

شهرهای استان اردبیل با کمبود فضاهای آموزشی مواجه اند

درباره این مطلب نظر دهید