انتخاب زبان

آخرین اخبار

5 فعال آذربایجانی به زندان تبریز بازگردانده شدند

5 feal

اویان نیوز: ۵ فعال ملی – مدنی آذربایجانی زندانی در زندان رجایی شهر کرج به زندان مرکزی تبریز بازگردادنده شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از سایت یئنی گاموح، صبح سه شنبه ۸دی۹۲ لطیف حسنی، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو ، محمود فضلی، شهرام رادمهر و بهبود قلیزاده پس از حدود ۶ ماه تبعید به زندان رجایی شهر به زندان مرکزی تبریز بازگردانده شدند.

انتقال این فعالان آذربایجانی پس از اعلام اعتصاب غذای ایشان ، از سوی مسئولان زندان تبریز صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، مسئولان زندان مرکزی تبریز این ۵ زندانی سیاسی را در بندهای جداگانه ای اسکان داده اند.

این گزارش می افزاید، لطیف حسنی به بند کاردرمانی، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو به بند مالی، محمود فضلی به بند کارگاه، شهرام رادمهر به بند ۱۲ محکومین و بهبود قلیزاده به بند سه گانه زندان مرکزی شهر تبریز منتقل شده اند.

در روزهای اخیر نیز درخواست اعاده دادرسی این فعالان آذربایجانی که از سوی وکلای ایشان به دیوان عالی کشور تحویل شده بود از سوی مسئولان دیوان عالی رد شد.

روز ۹اردیبهشت۹۲ قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، محمود فضلی، شهرام رادمهر، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو، لطیف حسنی و بهبود قلیزاده را به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۸ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱ سال حبس تعزیری و مجموعاً هرکدام به ۹ سال حبس تعزیری محکوم نمود.

این حکم توسط قاضی ایمانی رئیس شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی تایید گردید. تایید این حکم از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر استان ، روز یکشنبه ۲۶خرداد۹۲ در زندان تبریز به ایشان ابلاغ شده بود.

روز ۲۲خرداد۹۲ سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به حکم ۹ سال حبس فعالان آذربایجانی نگرانی خود را از افزایش سرکوب مخالفان، معترضان و کنشگران سیاسی، صنفی و اجتماعی و فعالان ملی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ایران، اعلام کرده بود.

این ۵ فعال آذربایجانی در اعتراض به حکم  ۹ سال حبس تعزیری خود از روز ۲۲تیر۹۲ دست به اعتصاب غذا زدند که در جریان آن مسئولان زندان تبریز ایشان را به زندان رجایی شهر منتقل نمودند.

سوابق خبر در اویان نیوز :

رد درخواست اعاده دادرسی ۵ فعال آذربایجانی

اعتصاب سکوت سه روزه لطیف حسنی در زندان رجایی شهر

ایران: فعالان حقوق آذربایجانیان را آزاد کنید

۵ فعال آذربایجانی به اعتصاب غذای خود پایان دادند

آنکارا : برگزاری تجمع اعتراضی / فنلاند: کمپین امضا برای فعالین در بند آذربایجانی

سوابق خبری از دی ۹۱ تا شهریور ۹۲

درباره این مطلب نظر دهید