انتخاب زبان

صفحه سوم

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

9 کارتن خواب در ايران بر اثر سرما جان باختند

اویان نیوز:به گزارش روزنامه خراسان، یک زن جوان ۳۵ ساله در پارک باغ آلو در مشهد بر اثر سرما جان باخت.
به نوشته این روزنامه، هویت این زن جوان تاکنون مشخص نشده است اما بازپرس ویژه قتل اعلام کرده که وی یک کارتن خواب بوده است که در بررسی‌های اولیه جسد احتمالا بر اثر سرما جان باخته است. جسد این زن برای معاینات پزشکی به پزشکی قانونی مشهد منتقل شده است.
تارنمای کلمه نیز از مرگ هشت کارتن خواب در شیراز در ۱۰ روز گذشته خبر داده است. بر پایه این گزارش این افراد هم از سرما یخ زده و فوت کرده‌اند. اجساد این افراد در محله‌های دروازه شیراز، ترمینال مسافربری و فلکه فرودگاه توسط پلیس در معابر عمومی کشف شده است.

در ۱۰ روز گذشته هشت کارتن خواب در شیراز بر اثر سرما جان‌باختند

چند ماه پیش حسین زارع‌صفت، مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از افزایش زنان کارتن‌خواب در این شهر خبر داده بود. به گفته وی “پیش از این پدیده کارتن‎خواب‌ها مختص آقایان بود اما هم‌اکنون این پدیده در میان زنان نیز مشاهده می‌شود که این زنان معتاد هستند.”
تارنمای خبرآنلاین، در بهمن ماه ۱۳۸۹ نوشت، برپایه آمار رسمی و اعلام شده، زنان کارتن‎خواب‌ با متوسط سنی ۲۵ تا ۴۵ سال دو درصد از مجموع افراد کارتن‎خواب ‌را تشکیل می‌دهند. اما آن طور که از اظهارنظرهای مسئولان شهری برمی‌آید، تعداد زنان کارتن‎خواب معتاد و غیرمعتاد روز به روز در حال افزایش است.
خردادماه سال گذشته حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: “دو هزار و ١۵٠ معتاد بی‌خانمان و کارتن‎خواب‌، در سطح شهر تهران جمع‌آوری شدند. نخستین مرکز مجهز نگهداری از زنان کارتن‎خواب‌ و بی‌خانمان تهرانی در زمستان ۱۳۸۹ ایجاد شد.

رادیو زمانه

درباره این مطلب نظر دهید