انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان غربی از لحاظ شاخص های درآمد و سلامت در رده های آخر کشور/کمبود هزار تخت بیمارستانی

2

اویان نیوز: استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد: شاخص های درآمد سرانه و سلامت با عقب ماندگی تاریخی در آذربایجان غربی مواجه هستند

به گزارش اویان نیوز، به نقل از مهر، قربانعلی سعادت ظهر دوشنبه در آیین اختتامیه هفته سلامت در آذربایجان غربی اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار تخت بیمارستانی در استان کمبود داریم که این کمبود باید جبران شده و روند شاخص های درمان باید توسعه یابند.

وی با بیان اینکه شاخص های درآمد سرانه و سلامت با عقب ماندگی تاریخی در آذربایجان غربی مواجه هستند، اظهار داشت: درآمد نامناسب، بی توجهی به سلامت را در خانواده ها موجب شده که باید برای بهبود این وضعیت، به فکر تامین درآمد برای خانواده ها باشیم.

 استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه از لحاظ شاخص های درآمد و سلامت، در رده های آخر کشور قرار داریم، اعلام کرد: این در حالی است که در زمینه توسعه انسانی به عنوان زیربنای سلامت در جامعه، عقب مانده ایم و در دولت گذشته توجه خاصی به موضوع سلامت و بهداشت صورت نگرفته بود.

سعادت با اشاره به اینکه دولت پیشین، ساخت ورزش سرا را مقدم بر توسعه بهداشتی می دانست، عنوان کرد: با توجه به وضعیت نامناسب بهداشتی، تصویب شده که این ورزش سرا به بیمارستان کوثر اورمیه تحویل داده شود و وزیر بهداشت و درمان نیز هزینه لازم برای تجهیز این بیمارستان را متقبل شده است.

وی سرانه درآمد آذربایجان غربی را ۴۳ درصد سرانه کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به پایین بودن سرانه درآمد مردم استان امکان پس انداز و سرمایه گذاری برای مردم استان وجود ندارد و این مسئله ضرورت سرمایه گذاری دولت و فراهم کردن زمینه برای جذب سرمایه گذاران از خارج از استان را دو چندان می کند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: استان در ردیف ۶ استان کم سواد کشور قرار داشته و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان بی سواد هستند که برای رسیدن به وضعیت مطلوب و کاهش آمار بی سوادی باید سالانه ۵۰ هزار نفر در پایه سواد آموزی تحت پوشش قرار گیرد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اورمیه: انتقال زایشگاه فرسوده به هتل

آذربایجان غربی: ۸۷ درصد از بیمارستانها فرسوده هستند

اورمیه: تحویل اشتباهی نوزادان به والدین تا پذیرش بیماران در کف بیمارستان

وضعیت بخش دیالیز مراکز درمانی آذربایجان غربی «غیر قابل قبول» است

رنج ناتمام اورژانس‌های اورمیه/ تبدیل مهمان سرا به بیمارستان

اورمیه : گزارشی از بیمارستانهای مطهری و سیدالشهدا / نوزاد اورمیه ای حق کمتری برای زندگی کردن دارد

اورمیه : گزارشی از بیمارستانهای امام خمینی و طالقانی

اورمیه: معضل کمبود پرستار در بیمارستانها / افزایش درصد مرگ و میر

درباره این مطلب نظر دهید