انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان غربی: خسارت 416 میلیارد تومانی به محصولات باغی و زراعی

serma zedegi1

اویان نیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : بر اثرسرمای بهاره، بارش تگرگ و طوفان بیش از ۴۱۶ میلیارد تومان خسارت به محصولات زراعی و باغی آذربایجان غربی وارد شده است.

به گزارش اویان نیوز، اسمعیل کریم زاده در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب افزود : از این میزان خسارت ۳۴۱ میلیارد تومان آن مربوط به خسارت وارده به محصولات زراعی و باغی در دو ماهه اول سال جاری و ۷۵ میلیارد تومان آن مربوط به خسارت سرمای زمستانه در سال ۹۳ است.

کریم زاده اظهار کرد: براساس آمار بدست آمده تاکنون ۱۶ شهرستان استان مورد خسارت  واقع شده اند که بیشترین میزان خسارت مربوط به ارومیه و پیرانشهر بوده است.

وی با بیان اینکه میزان خسارت وارده در سطح ۱۲۲هزار هکتار ازاراضی زراعی استان ۲۱۶ هزار تن  برآورد شده است افزود: ارزش ریالی این میزان خسارت  ۱۱۷میلیارد تومان  است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در خصوص خسارات اراضی باغی در سطح استان  تصریح کرد: براساس گزاراشات بدست آمده ۲۴۴ هزار تن از  تولیدات باغی استان  خسارت وارد شده که ارزش ریالی این میزان خسارت  ۲۹۹ میلیارد تومان است.

کریم زاده اظهار کرد: از مجموع خسارت وارده مبلغ ۱۳۴ میلیون تومان آن نیز مربوط به خسارت ناشی از سیل به تاسیسات کشاورزی و دام و طیور در ابتدای سال زراعی جاری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به شرایط آب وهوایی استان، سالانه بخش مهمی از تولیدات محصولات کشاورزی و دامی با بروز خسارت و بلایای طبیعی از بین می رود که می توان با شناسایی و کاهش عوامل خطر در بروز خسارت و گسترش فرهنگ بیمه به توسعه پایدار در تولید محصولات کشاورزی و دامی در استان دست یافت.

سابقه خبر در اویان نیوز:

خسارت میلیاردی سرما و تگرگ به باغات بناب و ملکان

درباره این مطلب نظر دهید