انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

آمریکا تهدیدهای اخیر کره شمالی را کم اهمیت خواند

130406012739_north_korea_china_border_512x288_ap

اویان نیوز:در پی اظهار نظرهای جنگجویانه کره شمالی که از چند هفته قبل ادامه دارد، آمریکا تلاش دارد تهدید جنگ در شبه جزیره کره را کم اهمیت جلوه دهد.
جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به گزارش‌های مربوط به تحرکات موشکی کره شمالی گفت از انجام یک آزمایش موشکی توسط این کشور تعجب نمی کند.

ارتش آمریکا گفته است لفاظی‌های کره شمالی نگران کننده است اما به نظر نمی رسد دلالت بر جنگ داشته باشد.یک مقام ارشد ارتش آمریکا گفته است به نظر می رسد این تهدیدها تابع یک الگوی آشناست.
کره شمالی تهدید کرده است که مواضعی در آمریکا و کره جنوبی را هدف قرار می دهد.
در پی تهدیدات کره شمالی، آمریکا دو ناوشکن به منطقه اعزام کرده و یک سیستم دفاع موشکی در خاک خود در جزیره گوام واقع در اقیانوس آرام مستقر کرده است.
آمریکا نیز همچون دیگر کشورها در مورد این هشدار کره شمالی که در صورت بروز مناقشه، قادر به حفاظت از سفارتخانه های خارجی نخواهد بود، اقدامی نکرده است.
روز جمعه از دیپلمات های مستقر در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، خواسته شد تا روز دهم آوریل به وزارت امور خارجه اطلاع دهند که برای ترک این کشور چه کمکی نیاز دارند.
بریتانیا روز گذشته گفت کره شمالی به آنها اطلاع داده که از چهارشنبه آینده این کشور نمی تواند امنیت سفارتخانه ها و سازمان های بین المللی را در شرایط فعلی تضمین کند.
وزارت خارجه بریتانیا گفت که با شرکای بین المللی‌اش در این باره مشورت کرده، اما هنوز درباره خروج فوری کارکنانش از سفارتخانه این کشور در کره شمالی برنامه‌ای ندارد.
رسانه های کره جنوبی روز جمعه گزارش کردند که کره شمالی دو موشک میان‌برد را به مواضعی در سواحل شرقی این کشور منتقل کرده است.
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از یکی از مقامات ارشد نظامی کره جنوبی اعلام کرد این موشک‌ها با قطار به محل پرتاب در سواحل شرقی منتقل شده است.
در همین حال گزارش ها حاکی است که کره جنوبی دو ناوجنگی ایجس حامل سیستم دفاع موشکی به سواحل شرقی و غربی اعزام کرده است.

بی بی سی فارسی

درباره این مطلب نظر دهید