انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اثرات خشکی دریاچه اورمیه در شهرستان آذرشهر ؛ زمین‌های کشاورزی آذرشهر به وضعیت اورژانسی رسیدند

اویان نیوز : میرهادی قره‌سید امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: برای این حالت اورژانس انتقال آب از پایاب سد شهید مدنی به زمین‌های کشاورزی این شهرستان و لایروبی قنوات به عنوان راهکاری اورژانسی و کوتاه‌‌مدت پیشنهاد می‌شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، اجرایی شدن این طرح‌ها را مستلزم تامین اعتباری معادل ۳۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: انتقال آب از سد شهید مدنی به این اراضی ۳۰۰ میلیار ریال و لایروبی قنوات آذرشهر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار می‌طلبد.
وی اجرایی شدن طرح انتقال آب از پایاب سد شهید مدنی را با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار ممکن دانست و تصریح کرد: با تامین این اعتبار می‌توان چراغ سبز آغاز این طرح را روشن کرد.
قره‌سید در ادامه از پیگیری نمایندگان استان برای اولویت‌بخشی بودجه آذربایجان‌شرقی به دلیل اثرات ناشی از خشک شدن دریاچه اورمیه خبر داد و گفت: با تحقق این امر شاهد تغییر و تحولات در استان خواهیم بود.
وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در رابطه با بحران دریاچه اورمیه افزود: این بحران زیست محیطی که در اثر شرایط آب و هوایی و یا هر دلیل دیگری اتفاق افتاده است باید مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد و با ارائه راهکار عملی و مناسب کنترل شود.
در شهرستان آذرشهر ۲۱۱ قنات برای تامین آب کشاورزی – صنعتی و شرب مورد استفاده قرار می‌گیرند که از این تعداد ۱۱۱ قنات مربوط به شهرستان ممقان است.
خبرگزاری فارس

درباره این مطلب نظر دهید