انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

استاندار اردبیل: تامین آب شرب مقدم بر کشاورزی و پرورش ماهی است

IMG19084736

اویان نیوز: استاندار اردبیل گفت: تامین آب شرب برای اهالی روستاها و شهرها مقدم بر کشاورزی و پرورش ماهی است که این امر در پایاب سد سبلان نیز صادق است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس ، اکبر نیکزاد روز پنجشنبه ۲ خرداد ۹۲ در نشست با جمعی از متولیان حوزه کشاورزی و کار گروه‌های تخصصی این بخش اظهار داشت: پرورش ماهی در قفس در سد سبلان سال‌هاست که مطرح است و این طرح همچنان در تعارض مدیریت آب و فاضلاب روستایی و امور آب گرفتار آمده که امیدواریم وزارت نیرو هر چه سریع‌تر در این مورد تصمیم‌گیری کرده و نظر نهایی را اعلام کند.

وی عنوان کرد: برای ما مهم نیست که این مشکل را با چه شیوه‌ و راهکاری حل می‌کنند اما مهم این است که هر چه سریع‌تر تکلیف روستاهایی که باید از آب شرب برخوردار باشند و همچنین طرح پرورش ماهی در قفس معلوم و مشخص شود.

استاندار اردبیل از مدیران آب و فاضلاب روستایی و شرکت آب استان خواست هر چه سریع‌تر تشکیل جلسه داده و با هماهنگی وزارت نیرو تصمیم نهایی را به ما اعلام کنند تا بدانیم که اولویت با آب شرب است یا پرورش ماهی.

این مسئول ادامه داد: به نظر ما تامین آب شرب روستایی و شهری مقدم بر تامین آب کشاورزی و پرورش ماهی است و ما تنها تعیین این تقدم و تاخیر را خواسته‌ایم تا هر چه سریع‌تر هم تکلیف ۹۰ روستای در انتظار برای بهره‌مندی از آب شرب سالم تعیین شود و هم اینکه فرد سرمایه‌گذار برای پرورش ماهی تکلیف خود را بداند.

رئیس شورای اداری استان تصریح کرد: ما ظرف ۱۰ روز آینده باید در این زمینه تعیین تکلیف کنیم و اجازه دهیم تا با شفافیت به مردم اطلاع‌رسانی شود که آیا می‌توان از منابع دیگر آب شرب ۹۰ روستا را تامین کرد یا تنها از سد سبلان می‌توان به این کار دست زد که در این صورت دیگر پرورش ماهی در قفس در این سد منتفی خواهد بود.

وی با کنایه به تاخیر به وجود آمده در تصمیم‌گیری‌ها در این حوزه یادآور شد: ما لازم نیست که آپولو هوا کنیم بلکه می‌خواهیم تصمیم بگیریم که اولویت سد سبلان شرب است یا پرورش ماهی که در این باب هر چه سریع‌تر باید تعیین تکلیف صورت گیرد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مشگین شهر: پرورش ماهی به جای انتقال آب شرب

درباره این مطلب نظر دهید