انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

"اسرائیل، کره شمالی، پاکستان و ایران جزء منفورترین کشور ها جهان"

78_bbc_Fixd

اویان نیوز: در یک نظرخواهی که از طرف بی‌بی‌سی انجام شده، آلمان به عنوان محبوب‌ترین کشور جهان معرفی شده است. منفورترین کشورهای جهان اسرائیل، کره شمالی، پاکستان و ایران هستند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از دویچه وله، در گزارشی که روز پنج‌‌شنبه (۲ خرداد/۲۳ مه) در این باره منتشر شد اعلام شده است که در این نظرخواهی ۲۶ هزار نفر از ۲۵ کشور جهان نظر داده‌اند و نظرخواهی از دسامبر ۲۰۱۲ تا آوریل ۲۰۱۳ ادامه داشته است.

ترتیب کشورها در جدول

برطبق این نظرخواهی ۵۹ درصد از مصاحبه‌شدگان تاثیر آلمان را در جهان در مجموع مثبت ارزیابی کرده‌اند.

پس از آلمان، بریتانیا و کانادا قرار دارند با ۵۵ درصد نظر  مثبت مصاحبه‌شدگان. ژاپن در این نظرخواهی مقام نخست خود را که سال گذشته به دست آورده بود، از دست داده است.

کشورهای بزرگی چون آمریکا، چین، هند و روسیه رتبه‌های متوسط جدول بی‌بی‌سی را به خود اختصاص داده‌اند. آمریکا (۴۵درصد)، چین (۴۲درصد)، هند (۳۴درصد) و روسیه (۳۰درصد).

در بخش پائینی جدول کشورهای اسرائیل با ۲۱درصد، کره شمالی با ۱۹درصد، و پاکستان و ایران با کمتر از ۱۵درصد محبوبیت قرار دارند.

رتبه آلمان نسبت به سال گذشته سه پله افزایش یافته است. در همه کشورهایی که این نظرخواهی در آنها انجام شده، محبوبیت آلمان در مجموع بالا بوده است، اما کشورهایی نیز بودند که محبوبیت آلمان در بین شهروندانش کاهش یافته بود. کشورهایی چون پاکستان با ۲۹درصد، هند با ۲۷درصد و یونان با ۲۵درصد محبوبیت.

بسیاری در یونان دولت آلمان را مقصر اصلی برنامه‌های شدید صرفه‌جویی اقتصادی در این کشور می‌شناسند.

بیشترین نظر مثبت را آلمان از کشورهایی چون فرانسه با ۸۱درصد، بریتانیا با ۷۸درصد و لهستان با ۶۷درصد به دست آورده است.

اتحادیه اروپا هنوز محبوب است

در این نظرخواهی ۴۹درصد مصاحبه‌شدگان اعلام کرده‌اند که تاثیر اتحادیه اروپا در مجموع مثبت بوده است. البته ۲۴ درصد نیز مخالف اتحادیه اروپا بودند.

کشورهایی چون یونان و بریتانیا مخالفان اصلی اتحادیه اروپا هستند. در یونان ۳۵درصد و در بریتانیا ۴۷درصد مصاحبه‌شدگان با اتحادیه اروپا مخالفت کرده‌اند.

محبوبیت اتحادیه اروپا در آلمان نیز به شدت کاهش یافته است. اگر در سال گذشته ۷۳درصد مردم موافق اتحادیه اروپا بودند، اکنون این محبوبیت به ۵۹ درصد رسیده است.

درباره این مطلب نظر دهید