انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعتصاب غذای 4 زندانی سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل

اعتصاب اردبیل

اویان نیوز: ۴ زندانی سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، در زندان شهر اردبیل چهار نفر از فعالان آذربایجانی محبوس با درخواست اجرای اصل تفکیک جرایم و بهبود شرایط محیطی خود از جمله بهداشت از سه روز پیش دست به اعتصاب غذا زده اند.

صالح پیچگانلو، مصطفی پروین، سعید صادقی فر و مرتضی پروین اسامی زندانیان اعتصاب کننده در زندان اردبیل است که طی تماس های جداگانه ای با خانواده های خود از اقدام به این اعتصاب خبر داده اند.

براساس این گزارش، وضعیت جسمی مرتضی پروین بعلت وجود سابقه بیماری دستگاه گوارشی و دیسک کمر، نامساعد بوده و با امتناع از دریافت دارو در شرایط نگران کننده ای بسر می برد.

مسئولان زندان اردبیل تاکنون نه تنها توجهی به خواست و وضعیت این زندانیان نداشته اند بلکه در واکنش به اعتصاب غذای این زندانیان دست به انتقال تنبیهی آنان به بندهای مختلف این زندان زده اند.

این فعالان در پرونده های مجزا در خصوص اعتراض به برنامه فیتیله و حضور در ورزشگاه تختی اردبیل و برافراشتن پلاکاردی در حمایت از عباس لسانی محکوم شده و در حال سپری کردن دوران محکومیت خود می باشند که از این بین صالح پیچگانلو در مجموع به ۶ ماه و یک روز حبس و سی ضربه شلاق، مرتضی و مصطفی پروین به ۳ ماه و سی ضربه شلاق و سعید صادقی فر به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده اند.

 احکام شلاق این افراد در روزهای گذشته در زندان اردبیل اجرا شد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اردبیل: اجرای حکم ۵ فعال مدنی آذربایجانی

معترضان برنامه فیتیله به زندان اردبیل منتقل شدند

اردبیل: حکم زندان و شلاق ۵ فعال مدنی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد

اردبیل: ۱۵ ماه حبس تعزیری و ۱۵۰ ضربه شلاق برای پنج فعال مدنی

اردبیل: میثم جولانی و مرتضی پروین آزاد شدند

اردبیل: بازداشت و تهدید چند نفر از فعالان آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید