انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعدام وزیر دفاع کره شمالی به دلیل چُرت زدن

460128_407

اویان نیوز: وزیر دفاع کره شمالی به دلیل چرت زدن به هنگام سخنرانی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعدام شد.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری رسمی کره جنوبی، حکومت کره شمالی وزیر دفاع این کشور را به ضرب گلوله ضدهوایی اعدام کرده است.

«هان کیم بیوم» معاون مدیر سازمان اطلاعات و امنیت این کشور در سخنانی در کمیته پارلمانی کره جنوبی این خبر را اعلام کرد.

براساس این گزارش، «هیون یونگ چول» وزیر دفاع کره شمالی به اتهام توهین به رهبری این کشور، پیروی نکردن از کیم جونگ اون و کم کردن از احترام به او، اعدام شد.

او به صورت علنی و با حضور صدها نفر در روز ۳۰ آوریل اعدام شد.

سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی توضیح داده است که دلیل اصلی اعدام وزیر دفاع کره شمالی این بود که او به هنگام سخنرانی رهبر کره شمالی در رژه نظامی، چرت زده بود.

برخی منابع دیگر هم گفته بودند که وزیر دفاع کره شمالی از یکی از دستورات رهبر کره شمالی پیروی نکرده بود.

459959_190

از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون رهبر ۳۲ ساله کره شمالی در دسامبر ۲۰۱۱ او افراد زیادی را از مقامات سابق و کسانی که در دوران حکمرانی پدرش مناصب بالا داشته اند حذف کرده است.

در یکی از بحث برانگیز ترین این حذف ها و اعدام ها رهبر جوان کره شمالی در اواخر سال ۲۰۱۳  جانگ سونگ تائگ شوهر عمه خود را به طرز فجیعی اعدام کرد.

اتهام این مقام سابق کره شمالی تلاش برای توطئه علیه کیم جونگ اون اعلام شد.

بر اساس گزارش هایی که سازمان اطلاعات کره جنوبی منتشر کرده است شوهر عمه رهبر کره شمالی به صورت زنده  خوراک دهها سگ گرسنه شده است.

به دلیل بسته بودن فضای کشور کره شمالی غالب خبرها و گزارش ها درباره تحولات داخلی این کشور از سوی سازمان های اطلاعاتی و دولتی کره جنوبی و رسانه های این کشور منتشر می شود و در اغلب موارد این گزارش ها قابل راستی آزمایی نیست.

 ۳ هفته پیش سازمان اطلاعات کره جنوبی اعلام کرد کیم جونگ اون قرار است برای نخستین سفر خارجی خود به منظور شرکت در مراسم هفتادمین سالگرد پایان جنگ دوم جهانی به مسکو سفر کند، اما دولت کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد رهبر کره شمالی در این مراسم حضور نخواهد داشت.

درباره این مطلب نظر دهید