انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعدام 11 نفر در ایران / ۲۲ اعدام اعلام شده توسط منابع رسمی‌ در هشت روز گذشته

edam

حقوق بشر ایران، ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۲: رسانه‌های رسمی‌ ایران امروز از اعدام ۱۱ نفر خبر داددند. ۹ نفر از این زندانیان امروز اعدام شدند. یکی‌ از احکام اعدام در ملأ عام اجرا شد.

خبرگزاری مهر از اعدام پنج نفر در زندان اراک خبر داد. بنا به این گزارش این افراد با با هویت ع – ک ۲۵ ساله با جرم نگهداری ۵۹۸ گرم کراک، پ –ی ۲۴ ساله به جرم حمل و نگهداری ۸۹۰ گرم ماده صنعتی شیشه هر دو در شعبه دوم دادگاه انقلاب اراک ، ع – الف ۳۷ ساله به جرم خرید و فروش یک کیلو و ۸۰۰ گرم کراک، الف – ط ۳۵ ساله وم –ع ۲۹ ساله به جرم نگهداری و حمل درمجموع دو کیلو و ۳۰۰ گرم کراک به اعدام محکوم شدند.

به گزارش واحد مرکزی خبر سه‌ نفر امروز در زندان اردبیل به اتّهام توزیع مواد مخدر اعدام شدند. این گزارش به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اردبیل اتّهام این افراد را ” نگهداری و توزیع بیش از یک کیلو و ۱۷ گرم هروئین”, “حمل و نگهداری موادمخدرازنوع هروئین به میزان سه کیلو و ۲۵۱ گرم” و “مشارکت درحمل و نگهداری ۹کیلو و ۸۷۸گرم تریاک” اعلام کرد. هویت زندانیان در این گزارش اعلام نشده است.

روزنامه خراسان نیز از اعدام دو جوان در روزهای سه‌ شنبه و چهار شنبه (دیروز) در زندان مشهد خبر داد.

این دو زندانی جوان در دو پرونده جداگانه به اتّهام قتل که در تاریخ ۱۳ تیرماه ۱۳۸۳ و ۸ مرداد ماه ۱۳۸۳ اتفاق افتاده بود، به قصاص محکوم شده بودند. هویت این دو زندانی “ی” و “م” اعلام شده است. هنوز اطلاعی در باره سنّ این دو نفر هنگام ارتکاب جرم موجود نیست. شرح کامل گزارش روزنامه خراسان در پایین این مطلب آمده است. *

یک زندانی نیز بامداد امروز در میدان ترمینال شهرستان هندیجان (استان خوزستان) در ملا عام به دار آویخته شد. خرگزری فارس اتّهام این فرد را حمل و نگهداری ۵ کیلو و ۵۰ گرم کراک اعلام کرده اند. هویت این فرد در گزارش اعلام نشد.

بدین ترتیب بر طبق رسانه‌های رسمی‌ ایران در هشت روز گذشته دستکم ۲۲ نفر در ایران اعدام شده اند. علاوه بر این عمار سازمان حقوق بشر ایران در حال برسی‌ گزارش‌های غیر رسمی‌ مبنی بر اعدام ۱۲ زندانی دیگر در زندانهای کرج و کرمانشاه می‌‌باشد.

سایت رسمی سازمان حقوق بشر ایران

درباره این مطلب نظر دهید